Chińczycy przejęli niemieckiego producenta paneli PV

Chińczycy przejęli niemieckiego producenta paneli PV
Avancis press

Ciąg dalszy przejęć niemieckich producentów panel fotowoltaicznych. Avancis – niemieckiego producenta cienkowarstwowych paneli fotowoltaicznych w technologii CIS przejmie chińska firma China National Building Materials Group Corporation (CNBM).

Wczoraj informowaliśmy o znaczącej poprawie kondycji największego producenta paneli fotowoltaicznych w Niemczech SolarWorld. Okazuje się jednak, że – mimo widocznej już poprawy koniunktury na globalnym rynku producentów paneli fotowoltaicznych – seria upadków i przejęć niemieckich producentów paneli PV trwa nadal. 

Chiński producent szkła i materiałów budowlanych CNBM przejmie niemieckiego producenta cienkowarstwowych paneli fotowoltaicznych Avancis. 

REKLAMA

Niemiecka firma specjalizuje się w produkcji paneli fotowoltaicznych w technologii CIGS. Avancis został założony w 2006 r. w ramach joint venture pomiędzy firmami Saint Gobain i Shell. 

REKLAMA

Przejęcie Avancis przez chińską firmę może być dla niej korzystna ze względu na rozwój rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV). Technologia cienkowarstwowa ze względu choćby na walory estetyczne jest bardziej predystynowana do zastosowania w BIPV niż panele krzemowe. 

W obliczu problemów Avancis, jej linie produkcyjne o mocy 100 MW w fabryce w niemieckim mieście Torgau już od pewnego czasu są wyłączone. Nowy właściciel zapowiedział szybkie wznowienie produkcji. 

Wcześniej, w kwietniu ubiegłego roku Avancis zamknął jedną z linii produkcyjnych o mocy 20 MW, zamieniając istniejącą infrastrukturę w centrum badawcze. 

Produkowane w Torgau panele fotowoltaiczne będą w dalszym ciągu oferowane pod marką Avencis. Firma zapewniła dotychczasowych klientów, że zmiana właściciela nie wpłynie na udzielone wcześniej warunki gwarancyjne. 

gramwzielone.pl