Mikroinwertery – nowy trend w projektach komercyjnych. Co proponuje APsystems?

Mikroinwertery - nowy trend w projektach komercyjnych. Co proponuje APsystems?
Fot. APsystems

Obserwujemy nieustannie silną dynamikę rynku fotowoltaicznego w całej Europie, zarówno w sektorze mieszkaniowym, jak i w projektach komercyjnych i przemysłowych. Autokonsumpcja w obszarach mieszkaniowych przy wykorzystaniu mikroinwerterów nadal znacząco rośnie, szczególnie przy użyciu mikroinwerterów DS3 od firmy APsystems, które łączą dwa moduły PV o dużej mocy.

Natywny trójfazowy mikroinwerter QT2 od APsystems rewolucjonizuje segment przemysłowy

QT2, trójfazowy mikroinwerter APsystems, stworzony do wykorzystywania w dużych projektach, z mocą wyjściową 2000 W i możliwością podłączenia czterech modułów fotowoltaicznych, otwiera drogę do realizacji nowych projektów solarnych i umożliwia wykorzystanie zacieniowanych struktur i dużych „dachów” komercyjnych lub rolniczych.

Ostatnio APsystems wsparło kilka projektów, w których mikroinwerter QT2 zapewnił doskonałą równowagę fazową podczas łączenia czterech modułów o mocy od 500 do 600 W. Alzacki producent mebli marki Steinmetz, za pośrednictwem naszych partnerów, zrealizował projekt dachowy o mocy 136 kWp z 68 modułami. Optymalna produkcja modułów PV oraz niezrównany poziom bezpieczeństwa na budynku miały decydujący wpływ na wybór klienta. Kolejny projekt agrowoltaiczny o mocy 250 kWp został zrealizowany w Wandei przez naszego partnera Energie Solaire85.

Poprzez połączenie sprzedaży energii i autokonsumpcji inwestor zniwelował około 50 proc. swojego rachunku za energię elektryczną, jednocześnie zabezpieczając swoją inwestycję 20-letnią umową sprzedaży.

Wiele firm projektowych zdaje sobie teraz sprawę, że mikroinwertery produkują więcej energii, wymagając minimalnej konserwacji, przy czym niski koszt początkowy w dużej mierze jest rekompensowany przez niższy koszt zrównoważonej energii (LCOE) przez cały okres użytkowania systemu.

APstorage – rozwiązanie do przydomowych magazynów energii

Kolejną innowacją, będącą odpowiedzią na trend, tym razem w budownictwie mieszkaniowym, jest system magazynowania energii. W tym celu APsystems wprowadził na rynek niskonapięciową (48 V) baterię AC w parze z urządzeniem do konwersji energii. Poprzez podłączenie akumulatora wykonanego w technologii LiFePO4 do swojego systemu solarnego, rozwiązanie do magazynowania jest idealnym rozwiązanie do zastosowań w budynkach mieszkalnych, umożliwiając magazynowanie od 5 kWh do 20 kWh, z w pełni zintegrowanym monitorowaniem. APstorage działa zarówno w systemach on-grid jak i off-grid i może być zastosowane do istniejącej już instalacji opartej na mikrofalownikach APsystems lub też standardowych inwerterach stringowych. System APstorage składający się z baterii AC oraz PCS (Power Conversion System) może zostać zainstalowany również w dowolnym domu, nieposiadającym żadnego systemu fotowoltaicznego.

 

APstorage
Fot. APsystems

Mikroinwertery do zastosowań balkonowych – Do It Yourself z serią EZ1

EZ1 to mikroinwerter wprowadzony na rynek przez APsystems w 2023 r., wyposażony w zintegrowany przekaźnik Bluetooth i przeznaczony do fotowoltaicznych systemów balkonowych lub zestawów do autokonsumpcji. Seria EZ1 została stworzona z dedykacją dla zestawów „DYI – Do It Yourself” (zrób to sam). Korzystając z technologii WiFi i Bluetooth, to innowacyjne rozwiązanie pozwala na obniżenie i zoptymalizowanie kosztów energii elektrycznej w dowolnych mieszkaniach. Za pośrednictwem aplikacji na smartfony umożliwia użytkownikowi bezpośrednie raportowanie produkcji, co czyni je najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem dla tego typu produktów.

 

Fot. APsystem

Podsumowując, powiedzielibyśmy, że dzięki wszystkim tym innowacjom APsystems wciąż ma dobre perspektywy na rok 2024. Mikroinwertery jako technologia MLPE zyskują z każdym rokiem coraz szersze uznanie na rynku, a wszystko to dzięki optymalizacji kosztów instalacji, produkcji energii słonecznej oraz niezawodności.

 

APsystems – materiał sponsorowany