Nowy domowy magazyn energii LiFePO4 z USA

Nowy domowy magazyn energii  LiFePO4 z USA
Domowy magazyn energii Energizr 200. Fot. JLM Energy

Kalifornijska firma JLM Energy zaprezentowała nowy domowy magazyn energii przeznaczony do codziennego użytku. Jak zapewnia, koszt magazynowania energii ma być niższy o połowę w porównaniu do podobnych produktów oferowanych przez konkurencję.

W przeciwieństwie do częściej wykorzystywanej na rynku – m.in. w magazynach energii Tesli – technologii litowo-jonowej w magazynie energii o nazwie Energizr 200 wykorzystano technologię LiFePO4.

Przedstawiciele firmy JLM Energy zapewniają, że baterie LiFePO4 to lepsze rozwiązanie w przypadku magazynów energii ładowanych i rozładowywanych w cyklach dziennych, a żywotność tych baterii oceniają na 15-17 lat lub nawet 5000 cykli ładowania.

REKLAMA

Jednocześnie producent daje 10-letnią gwarancję, która może zostać przedłużona do wskazanej żywotności magazynu energii, jeśli klient zdecyduje się na drobne, comiesięczne opłaty za serwisowanie instalacji.

Pojemność magazynu energii może wynosić, w zależności od ilości baterii, których jednostkowa pojemność wynosi 2,6 kWh – od 5,2 kWh do 20,8 kWh. Magazyn można zamontować zarówno w pomieszczeniu jak i na zewnątrz. Jego instalacja ma trwać średnio około 4 godzin.

Magazyn energii ma wbudowany inwerter. Obecnie w tym celu JLM Energy wykorzystuje urządzenie firmy Fronius, jednak ma pracować nad zastosowaniem także innych marek inwerterów.

REKLAMA

JLM Energy zapewnia, że magazyn energii Energizr 200 może współpracować z systemami fotowoltaicznymi o mocy od 2,8 kW do 8,2 kW.

Kalifornijska firma zapewnia, że wystarczający do zaspokojenia potrzeb domu jednorodzinnego zestaw, składający się z systemu fotowoltaicznego o mocy 5 kW i baterii o pojemności 10,4 kWh, razem z systemami zarządzającymi i optymalizującymi jego pracę w Kalifornii może kosztować, wraz z instalacją, po odjęciu ulg dostępnych w USA, około 18 tys. dolarów.  

JLM Energy zapewnia, że dzięki bezpośredniemu ładowaniu z systemu fotowoltaicznego, cały system wraz z magazynem energii podlega pod federalną ulgę inwestycyjną w wysokości 30 proc., która jest dostępna w ramach stosowanego w USA rządowego mechanizmu wsparcia inwestycji fotowoltaicznych (tzw. mechanizm ITC).

Dodatkowo inwestorzy w Kalifornii mogą liczyć na stanowy program wsparcia o nazwie Self-Generation Incentive Program (SGIP), z którego można pokryć nawet 50 proc. kosztów całego systemu.

Do swojego urządzenia JLM Energy oferuje system pozwalający na zdalne zarządzanie, optymalizację i śledzenie efektów jego pracy. Poniższy film prezentuje możliwości systemu o nazwie Measurz, który współpracuje z Energizr 200.
 

gramwzielone.pl