RWE wchodzi na rynek fotowoltaiki

RWE wchodzi na rynek fotowoltaiki
foto: Sunpower

RWE zmienia zdanie i będzie inwestować w fotowoltaikę. Swoje zainteresowanie tą technologią uzasadnia jej szybko spadającymi kosztami. {więcej}

Według Bloomberga niemiecki potentat energetyczny RWE rozpoczął działania mające na celu inwestycje w farmy fotowoltaiczne. Jak do tej pory RWE w branży energetyki słonecznej był obecny – za pośrednictwem spółki RWE Innogy specjalizującej się w rozwijaniu projektów OZE – w zlokalizowanym w pobliżu hiszpańskiej Granady projekcie elektrowni solarnej Andasol 3, w której do produkcji energii wykorzystuje się technologię Concentrated Solar Power (CSP), ale niemiecki koncern regularnie dystansował się od fotowoltaiki. Teraz, wraz ze znaczącym spadkiem cen modułów fotowoltaicznych w ostatnich latach, fotowoltaika pojawiła się w sferze zainteresowań władz RWE. 

REKLAMA

– Ceny paneli PV spadły dramatycznie, znacznie bardziej niż się spodziewaliśmy, dlatego zaczynamy sądować możliwość inwestowania w projekty fotowoltaiczne, a w pierwszej kolejności chcemy inwestować nie w Niemczech, ale w bardziej obiecujących pod tym względem krajach Europy – Bloomberg cytuje Hansa Buentinga, CFO niemieckiego potentata energetycznego. 

REKLAMA

Plany RWE w zakresie energetyki odnawialnej zakładają zainwestowanie w najbliższych latach do 6,6 mld dolarów – głównie w rozwój farm wiatrowych na Morzu Północnym i Bałtyckim. 
gr