Chińczycy zainteresowani inwestycjami w Polsce

Chińczycy zainteresowani inwestycjami w Polsce
Suntech press

Przedstawiciele chińskich producentów paneli fotowoltaicznych odwiedzą dzisiaj tereny specjalnej strefy ekonomicznej pod{więcej} Legnicą. 

REKLAMA

Reprezentanci chińskich firm z branży fotowotaicznej uczestniczyli w konferencji poświęconej produkcji i pozyskiwaniu energii elektrycznej w instalacjach solarnych, która odbyła się wczoraj na Politechnice Wrocławskiej. Konferencja była okazją do prezentacji oferty chińskich firm, a goszczący we Wrocławiu przedstawiciele producentów z Chin potwierdzili zainteresowanie tworzącym się w Polsce rynkiem systemów fotowoltaicznych. – Takie rozwiązania stosują Niemcy, którzy obok Włochów mają najwięcej instalacji fotowoltaicznych. Polska jest w tym zakresie nadal białą plamą, ponieważ takie rozwiązania są stosowane już na Ukrainie, Słowacji czy w Czechach – Polska Agencja Prasowa cytuje Monikę Krawczyk-Rudnicką, prezes firmy Global Service M&A, organizatora konferencji. 

Jak informuje PAP, przedstawiciele chińskich producentów paneli solarnych odwiedzą dzisiaj Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną.
pp

REKLAMA