FreeVolt promuje swoje produkty poza granicami kraju

FreeVolt promuje swoje produkty poza granicami kraju
Fot. FreeVolt

Bydgoska firma od dłuższego czasu promuje innowacyjność swoich produktów nie tylko w kraju, ale również za granicą W ofercie FreeVolt, poza innowacyjnymi modułami fotowoltaicznymi, znajdują się również m.in. lampy solarne czy hybrydowe. Coraz więcej gmin i samorządów decyduje się inwestować właśnie w taką formę oświetlenia. Zapytania od klientów płyną nie tylko z kraju, ale również z innych części świata.

Dobrym narzędziem wspierającym zagraniczną ekspansję jest udział w zagranicznych targach. W tym roku w ramach projektu „Zwiększenie konkurencyjności firmy FreeVolt poprzez udział w zagranicznych targach” spółka otrzymała dofinansowanie z funduszy unijnych na udział w Międzynarodowej Wystawie EXPO ASTANA 2017 w Kazachstanie, której tematem przewodnim jest „Energia przyszłości”. Podczas targów prezentowane są najnowsze osiągnięcia z zakresu badań naukowych, zaawansowanych technologii, zarządzania, innowacyjnych modeli biznesowych oraz zmian postaw społecznych.

We wrześniu FreeVolt uczestniczył w pierwszym z trzech zaplanowanych wydarzeń – Międzynarodowych Targach Budowlanych „Kazbuild”. Ostatnio wziął udział w Ałmatach w targach POWER / ReENERGY / LIGHTNING KAZAKHSTAN – w całości poświęconych tematyce energii, zrównoważonej energetyce i branży oświetleniowej. Na wydarzeniu zostało zorganizowane polskie stoisko narodowe, a towarzyszyło mu kilkanaście firm z polski, w tym FreeVolt, który miał możliwość prezentacji swoich produktów – m.in. elektrowni fotowoltaicznych oraz lamp solarnych i hybrydowych.

REKLAMA

Lampy solarne oraz hybrydowe doskonale sprawdzają się w miejscach oddalonych od infrastruktury, do których nieopłacalne jest doprowadzenie energii elektrycznej. Ich autonomia, czyli czas pracy bez słońca lub wiatru, wynosi nawet kilka dni. Mogą pracować do kilkunastu godzin na dobę w zależności od warunków pogodowych (nasłonecznienie, wiatr) oraz pojemności zastosowanych akumulatorów. Zapewniają również odpowiednią estetykę otoczenia, gdyż korzystają z technologii LED, pozwalającej na wybór barwy i natężenia generowanego światła w zależności od miejsca i pory dnia.

Kolejną zaletą lamp FreeVolt jest duża odporność na uszkodzenia spowodowane czynnikami atmosferycznymi. To wszystko sprawia, że stają się ciekawą alternatywą dla klasycznego oświetlenia ulicznego.

REKLAMA

Zalety tych rozwiązań zaczynają doceniać kolejne jednostki podziału administracyjnego kraju. Gmina Wyry położona jest w województwie śląskim, w powiecie mikołowskim na Górnym Śląsku. To właśnie tam powstało trzynaście nowoczesnych lamp hybrydowych, zainstalowanych przez FreeVolt.

Duże zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania zgłaszają również inne rynki. Wśród nich znajduje się Kazachstan, uważany za bardzo obiecujący, wschodzący region dla fotowoltaiki.

W ostatnim czasie wprowadzono w tym kraju mechanizmy wsparcia w prawie dla odnawialnych źródeł energii, co powinno przełożyć się na szybki wzrost wartości tego rynku. Kilka lat temu skumulowana moc instalacji fotowoltaicznych w Kazachstanie wyniosła mniej niż 3 MW. Według ekspertów, do 2025 roku wskaźnik ten może wzrosnąć do poziomu 700 MW. Chcemy być częścią tego wzrostu – deklaruje Dariusz Zamroczyński, współwłaściciel firmy FreeVolt.

Więcej produktów FreeVolt prezentujemy w poniższym filmie.

artykuł sponsorowany