Niemcy pobili rekord produkcji energii w instalacjach fotowoltaicznych

Niemcy pobili rekord produkcji energii w instalacjach fotowoltaicznych
Conergy press

W południe 26 maja systemy solarne w Niemczech produkowały {więcej}w sumie ok. 22 GWh energii, co odpowiada produkcji generowanej przez około 20 elektrowni atomowych. 

REKLAMA

Jak poinformował Reuters, powołując się na Renewable Energy Industry (IRW), w godzinach południowych 26 maja przy bezchmurnym niebie i temperaturze 23ºC systemy fotowoltaiczne na terenie Niemiec produkowały w sumie 22 GWh energii – pokrywając około połowy zapotrzebowania na energię elektryczną notowanego w godzinach południowych w Niemczech. IRW zauważa, że w ostatnich tygodniach kilkakrotnie produkcja energii w niemieckich systemach fotowoltaicznych zbliżała się do poziomu 20 GWh. Co więcej, w najbliższych tygodniach jest szansa na pobicie kolejnego rekordu. Największe, średnie nasłonecznienie w Niemczech jest notowane bowiem w lipcu. 

Potencjał fotowoltaiki w Niemczech to już prawie 30 GW, co – według Reutersa – odpowiada około połowie mocy PV zainstalowanej na całym świecie. Systemy fotowoltaiczne pokrywają około 4% zapotrzebowania na energię elektryczną w Niemczech.
gramwzielone.pl

REKLAMA