SolarEdge notuje duży wzrost sprzedaży

SolarEdge notuje duży wzrost sprzedaży
SolarEdge

Izraelski producent elektroniki wykorzystywanej w instalacjach fotowoltaicznych, w tym falowników i optymalizatorów mocy, odnotował świetny pierwszy kwartał 2018 r. Jednocześnie SolarEdge po raz kolejny zwiększył swoją marżę do poziomu, który wydaje się nieosiągalny dla innych producentów działających na rynku fotowoltaicznym.

Wyniki SolarEdge za pierwszy kwartał br. pokazują, że izraelska firma zbudowała już biznes porównywalny do największego europejskiego producenta falowników SMA.

W I kwartale 2018 r. niemiecka firma wypracowała – według wstępnych szacunków – przychody rzędu 182,5 mln euro wobec wyniku 173,2 mln euro odnotowanego w I kwartale 2017 r. Jej zysk w ujęciu EBITDA wzrósł rok do roku z 15,9 mln euro do 17,5 mln euro.

REKLAMA

Tymczasem SolarEdge wypracował w pierwszym kwartale 2018 roku przychody rzędu 209,9 mln dolarów, czyli ok. 175,14 mln euro, poprawiając wynik wypracowany we wcześniejszym kwartale o 11 proc., a w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku aż o 82 proc.

Taki wynik Izraelczycy odnotowali sprzedając produkty o potencjale 0,8 GW, podczas gdy sprzedaż SMA w tym samym czasie wyniosła aż o 1 GW więcej.

Zysk netto SolarEdge za pierwszy kwartał wyniósł 35,7 mln dolarów (ok. 29,8  mln euro), co jest wynikiem  o 18 proc. lepszym w ujęciu miesiąc do miesiąca oraz aż o 240 proc. lepszym niż osiągnięty przed rokiem.

REKLAMA

W wynikach SolarEdge zwraca uwagę wysoka marża, która tym razem wyniosła aż 37,9 proc. wobec marży rzędu 37,5 proc. we wcześniejszym kwartale oraz 33,6 proc. rok wcześniej.

Na drugi kwartał br. izraelska firma prognozuje przychody rzędu 220-230 mln dolarów przy marży sięgającej 36-38 proc.

W dniu publikacji wyników finansowych za pierwszy kwartał br. SolarEdge poinformował o przejęciu producenta rozwiązań UPS – firmy Gamatronics. Transakcja ma zostać sfinalizowana jeszcze w tym kwartale. Izraelczycy nie podali jej ceny.

Ostatnio SolarEdge informował o wdrożeniu nowej oferty zarządzania systemami tzw. wirtualnych elektrowni, na które będą się składać rozproszone instalacje fotowoltaiczne oraz magazyny energii. Więcej na ten temat w artykule: SolarEdge wchodzi w wirtualne elektrownie.

red. gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.