Intersolar- największe targi branży fotowoltaicznej już w przyszłym tygodniu

Intersolar- największe targi branży fotowoltaicznej już w przyszłym tygodniu
Targi Intersolar w Monachium. Foto: Intersolar

{więcej}W przyszłym tygodniu w Monachium odbędą się największe targi przemysłu fotowoltaicznego na świecie – Intersolar Europe. 

Pierwsza wystawa z serii Intersolar odbyła się w Pforzheim w 1991 roku i potrwała zaledwie jeden dzień. Dzisiaj monachijskie targi Intersolar to twający trzy dni cykl konferencji i wystaw, który co roku przyciąga przedstawicieli branży fotowoltaicznej z całego świata prezentujących najnowsze rozwiązania z zakresu technologii PV. 

REKLAMA

W tym roku targi Intersolar odbędą się w dniach 13.06 – 15.06, a wśród prezentujących swoją ofertę firm głównie z Chin, Japonii czy Niemiec w tym roku nie zabraknie także przedstawicieli polskich firm oferujących rozwiązania dla dynamicznie rozwijającego się rynku fotowoltaicznego. 

REKLAMA

Wśród tegorocznych tematów warsztatów i konferencji odbywających się podczas targów Intersolar jednymi z kluczowych zagadnień będą m.in. wykorzystanie fotowoltaiki w rozwoju elektrycznej motoryzacji, a także magazynowanie energii ze źródeł odnawialnych. 

Organizatorzy szacują, że w tegorocznych targach Intersolar udział weźmie około 2,5 tysiąca uczestników, a podczas seminariów wystąpi około 400 ekspertów związanych z PV. 
gramwzielone.pl