Koło Wierzchosławic powstanie kolejna farma farma fotowoltaiczna

Koło Wierzchosławic powstanie kolejna farma farma fotowoltaiczna
sunfilm

W małopolskiej gminie Radłów ma powstać druga w Polsce farma fotowoltaiczna, a także pierwsza {więcej}farma wiatrowa w Małopolsce. 

W sąsiadującej z gminą Radłów gminie Wierzchosławice działa pierwsza w Polsce naziemna farma fotowoltaiczna, która została uruchomiona pod koniec ubiegłego roku i która składa się z paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 1 MW, a druga naziemna farma fotowoltaiczna w naszym kraju może powstać w pobliskiej gminie Radłów.  Jak informuje „Polska Gazeta Krakowska”,  burmistrz Radłowa prowadzi bowiem rozmowy z inwestorami zainteresowanymi budową na terenie gminy farmy fotowoltaicznej. 

REKLAMA

Oprócz inwestycji w farmę solarną, gmina Radłów przygotowuje się także do umożliwienia, poprzez zmiany w regulacjach przestrzennych, budowy pierwszej w Małopolsce farmy wiatrowej.

REKLAMA

Farma wiatrowa w gminie Radłów ma być zlokalizowana w pobliżu Przybysławic i składać się z 10 elektrowni wiatrowych, z czego 5 stanie na terenach prywatnych, a 5 na gminnych. W tym celu konieczne są jeszcze zmiany w studium przestrzennym i przyjęcię miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Roczne przychody z tytułu podatku od nieruchomości od elektrowni wiatrowych gmina Radłów szacuje na ok. 1,5 mln zł. 
gramwzielone.pl