Nagrody Intersolar dla najbardziej innowacyjnych rozwiązań w fotowoltaice

Nagrody Intersolar dla najbardziej innowacyjnych rozwiązań w fotowoltaice
Intersolar Awards 2012, foto: Intersolar press

{więcej}Jak co roku, podczas zakończonych w połowie czerwca, największych targów energetyki słonecznej na świecie przyznano nagrody dla najciekawszych i najbardziej perspektywicznych rozwiązań w fotowoltaice.

W tym roku podczas monachijskich targów energetyki słonecznej Intersolar Europe do Intersolar Awards swoje technologie zgłosiło ponad 3 tysiące firm. Nagrody za opracowanie innowacyjnych technologii fotowoltaicznych przyznano firmom: 

1. MBJ Services GmbH
Firma z Hamburga otrzymała nagrodę Intersolar za opracowanie Mobile PV-Testcenter – przenośnego centrum badania paneli fotowoltaicznych. Jak informuje MBJ Services, mobilność urządzenia pozwala na badanie jakości paneli fotowoltaicznych tuż przed i po zamontowaniu w docelowej instalacji fotowoltaicznej, co pozwala na sprawdzenie aktualnej efektwności paneli i ewentualnych defektów, które mogą obniżać żywotnść i sprawność paneli. 

REKLAMA
REKLAMA

2. SolarEdge Technologies GmbH
Kolejna z niemieckich firm otrzymała tegoroczną Intersolar Award za opracowanie tzw. indOp – power optimizer’a – technologii pozwalającej na optymalizowanie współpracy modułów fotowoltaicznych i inwerterów. Zdaniem SolarEdge, zastosowanie tej technologii pozwala na zwiększenie uzysku energii w instalacji PV nawet o 25%. Gwarancja producenta to 25 lat. 

3. Solon GmbH
Trzecią z nagród w kategorii fotowoltaika przyznano berlińskiemu Solonowi za rozwiązanie o nazwie Solon SOLquick – kompleksowy, dachowy system fotowoltaiczny przeznaczony dla sektora komercyjnego. Jak informuje Solon – dzięki ograniczeniu niezbędnych elementów konstrukcyjnych – system SOLquick do zamontowania elementów mechanicznych wymaga o 85% mniej czasu w porównaniu do tradycyjnych systemów, a w zakresie elementów elektrycznych czas pracy instalatorów jest zredukowany o 50%. Co więcej, elementy systemu fotowoltaicznego są wykonane z tworzyw sztucznych, co obniża wagę konstrukcji i znacząco zwiększa możliwości montażu instalacji PV zwłaszcza na dachach płaskich o dużych powierzchniach. 

gramwzielone.pl