Ile miejsc pracy w polskiej branży fotowoltaicznej według Ministerstwa Gospodarki?

Ile miejsc pracy w polskiej branży fotowoltaicznej według Ministerstwa Gospodarki?
Foto: SunPower press

{więcej}Wraz z wejściem w życie nowej ustawy o OZE pojawia się szansa na powstanie polskiej branży energetyki fotowoltaicznej – stworzenie miejsca na rynku dla nowych firm oraz kreację nowych miejsc pracy. 

W analizie Ministerstwa Gospodarki czytamy, że po wprowadzeniu w życie nowego systemu wsparcia dla OZE z początkiem przyszłego roku, w naszym kraju zacznie się rozwijać rynek instalacji fotowoltaicznych i będzie on rósł w tempie 50-90 MW zainstalowanych mocy rocznie, a w 2020 roku całkowity potencjał fotowoltaiki wyniesie ok. 600 MW. 

REKLAMA

Rozwój fotowoltaiki w Polsce pociągnie za sobą tworzenie miejsc pracy dla instalatorów, dostawców technologii, a być może także w zakładach produkujących komponenty dla PV. 

REKLAMA

Jak informuje Ministerstwo Gospodarki, wraz z rozwojem rynku PV w naszym kraju będą powstawać miejsca pracy, przy czym MG uzależnia ich ilość od zainstalowanych mocy, przyjmując, że na każdy zainstalowany megawat mocy będzie przypadać 6,5 miejsca pracy (jak podkreśla MG – ponieważ w Polsce nie ma jeszcze rynku PV, dane te oparte są na doświadczeniach z rynku niemieckiego). Wartość ta dotyczy także miejsc pracy z sektorów związanych z branżą PV pośrednio – a więc np. transportu. 
gramwzielone.pl