W Ostrowie Wlkp. instalacja fotowoltaiczna ładuje samochód elektryczny

W Ostrowie Wlkp. instalacja fotowoltaiczna ładuje samochód elektryczny
Instalacja fotowoltaiczna firmy Promax. Foto: Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wlkp.

{więcej}Firma Promax z Ostrowa Wielkopolskiego zbudowała dachową instalację fotowoltaiczną produkującą prąd, który jest wykorzystywany m.in. do ładowania należącego do firmy samochodu elektrycznego. 

System solarny zbudowany na dachu firmy Promax to 48 paneli fotowoltaicznych ułożonych w 4 zespołach. Współwłaściciel firmy Wiesław Okrój szacuje, że wyprodukowany przez panele słoneczne prąd zaspokaja 15% zapotrzebowania na energię. Energia produkowana przez panele fotowoltaiczne zasila także należący do Promax elektryczny samochód Peugeot iON z silnikiem o mocy 49 kW. Dzięki pracy instalacji PV, w słoneczne dni baterie samochodu są ładowane za darmo. 

REKLAMA

Energię dla firmy Promax dostarczają także kolektory słoneczne. Zdaniem właściciela, od marca do października zaspokajają one 80% zapotrzebowania na ciepłą wodę, a w pozostałym okresie – 25%. 

REKLAMA

Firma Promax oprócz swojej podstawowej działalności w branży telekomunikacyjnej jest też operatorem 6 elektrowni wiatrowych Enercon E-82, każda o mocy 2,3 MW. 
gramwzielone.pl