Projekt Solartechnik – nowoczesny system konstrukcji wolnostojących dla farm słonecznych

Projekt Solartechnik - nowoczesny system konstrukcji wolnostojących dla farm słonecznych
foto: Projekt-Solartechnik

{więcej}Na początku ubiegłego miesiąca relacjonowaliśmy budowę jednej z największych farm fotowoltaicznych w Europie, która powstaje w miejscowości Bauzen w Niemczech.Po uruchomieniu inwestycja o mocy 38MW  będzie się składać z ustawionych w rzędach sięgających 3,5 kilometra 158 352 modułów Trina Solar.

Za wykonanie inwestycji w pełni odpowiedzialna jest firma Projekt Solartechnik, która swoje ogromne doświadczenie z rynku międzynarodowego przenosi również na rynek polski. Doskonałym przykładem jest uruchomienie w ostatnich dniach dystrybucji kompletnego systemu konstrukcji wolnostojących dla farm słonecznych. Jest to kolejna ewolucja konstrukcji, która  została wykorzystana pod czas budowy w Bauzen.

REKLAMA

Firma Projekt-Solartechnik posiada własną opatentowaną ocynkowaną konstrukcję stalową z elementami ze stali nierdzewnej. Jest to system jednopodporowy wbijany do ziemi przygotowany do montażu paneli fotowoltaicznych  monokrystalicznych i polikrystalicznych. Konstrukcja mocowana jest na pojedynczych podporach, które wbijane są kafarem w ziemię. Głębokość osadzenia ustalana jest w oparciu o  warunki panujące na miejscu montażu oraz rodzaj gruntu. Standardowo jest to głębokość 1,2 do 1,6 m.

REKLAMA

Należy zaznaczyć, iż Projekt Solartechnik posiada bogaty park maszynowy , który pozwala na kompleksowe wykonywanie zleconych prac od wbijania pali za pomocą specjalistycznych maszyn po wykonanie kompletnej instalacji , a ogromne doświadczenie w branży zawsze procentuje terminowością i solidnością.

Dla podsumowania z pewnością należy zauważyć, że wyżej wspominana konstrukcja jest niezwykle stabilna i prosta w budowie. Ponad to zaznaczyć trzeba, iż można zastosować ją niemal na każdym gruncie, niezależnie od uwarunkowań terenu. A elementy ocynkowane wykonane są w bardzo głębokim ocynku ogniowym Z-600, co zapewnia jej trwałe zabezpieczenie antykorozyjne i długoletnie funkcjonowanie. 
Projekt-Solartechnik
www.projekt-solartechnik.pl