W Polsce ma powstać jedna z największych farm fotowoltaicznych na świecie

W Polsce ma powstać jedna z największych farm fotowoltaicznych na świecie
OhWeh, wikimedia cc-by-2.0

{więcej}Niemiecka firma Skybasesolar chce wybudować w Europie Środkowo-Wschodniej 335 MW farm fotowoltaicznych – w tym farmę o mocy 80 MW zlokalizowaną w naszym kraju. 

Plany niemieckiej firmy zakładają budowę dwóch potężnych projektów fotowoltaicznych – gigantycznej farmy PV o mocy 255 MW w Rumunii oraz 80-megawatowej instalacji w Polsce. Obie farmy solarne mają zostać oddane do użytku przed końcem 2014 roku. 

REKLAMA

Panele fotowoltaiczne, które posłużą do budowy ogromnych farm solarnych, dostarczy chiński producent Chaori Solar, z którym Skybasesolar buduje już 150 MW farm fotowotlaicznych w Chinach. Chińska firma notowana na giełdzie w Szanghaju jako pierwsza poinformowała o wspólnych, europejskich planach z niemieckim inwestorem. Chińczycy nie podali jednak lokalizacji w naszym kraju, w której powstać ma jedna z największych farm fotowoltaicznych nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. 

REKLAMA

Skybasesolar specjalizuje się w realizacji projektów PV i zarządzaniu naziemnymi farmam słonecznymi. Firma posiada swoje oddziały w Bremie, Monachium, a także Japonii, Hongkongu i Szanghaju. 
gramwzielone.pl