Jeden z najbogatszych ludzi świata przejmie producenta paneli PV z Drezna

Jeden z najbogatszych ludzi świata przejmie producenta paneli PV z Drezna
Siedziba Solarwatt w Dreźnie, foto: Solarwatt press

{więcej}Nowym właścicielem znajdującego się w stanie upadłości Solarwatt będzie Stefan Quandt, który według Forbsa znajduje się w pierwszej „100” najbogatszych ludzi świata. 

Forbs w tym roku wycenił majątek Quandta na 11,2 mld dolarów, dzięki czemu Niemiec jest 76. na globalnej liście miliarderów Forbsa. Według magazynu Quandt jest też 5. najbogatszym człowiekiem w Niemczech. 

REKLAMA

Quandt posiada 17,4% udziałów w BMW odziedziczonych po swoim ojcu, który pod koniec lat 50. uchronił firmę motoryzacyjną z Monachium przed upadłością. 

REKLAMA

Teraz Stefan Quandt ma szasnę uchronić przed upadłością producenta paneli fotowoltaicznych Solarwatt z Drezna. Solarwatt znajduje się w stanie upadłości od połowy czerwca tego roku. Quandt za pośrednictwem swojego holdingu AQTON SE stanie się właścicielem 94% akcji Solarwatt, którego zdolność produkcyjna wynosi około 300 MWp modułów PV rocznie. 

– Jak tylko przejęcie Solarwatt zostanie formalnie potwierdzone przez sąd, firma i jej 337 pracowników może liczyć na pewne perspektywy na szybko rosnącym rynku systemowych rozwiązań solarnych. Cieszymy się, że będziemy mogli w dalszym ciągu oferować innowacyjne rozwiązania „made in Germany” i jeszcze przed końcem roku przedstawimy nowe produkty – skomentował zaangażowanie się Qunadta w Solarwatt Detlef Neuhaus, CEO firmy. 
gramwzielone.pl