Operator elektrowni fotowoltaicznej o mocy do 100 kW po jej rozbudowaniu utrzyma taryfy gwarantowane

Operator elektrowni fotowoltaicznej o mocy do 100 kW po jej rozbudowaniu utrzyma taryfy gwarantowane
foto: Suntech

{więcej}Jaki system wsparcia – tayrfy gwarantowane czy zielone certyfikaty – będzie zgodnie z nową ustawą przysługiwał inwestorowi, gdy rozbuduje swoją instalację fotowoltaiczną do mocy przekraczającej 100 kW, czyli wartosći granicznej pomiędzy dwoma zaproponowanymi w projekcie ustawy o OZE systemami wsparcia?

Na to pytanie odpowiedział portalowi Inzynierpv.pl Janusz Pilitowski, dyrektor Departamentu Energetyki Odnawialnej w Ministerstwie Gospodarki. Jak poinformował przedstawiciel MG – Instalacja fotowoltaiczna o mocy 100 kW oddana do użytkowania w 2013 roku będzie podlegała systemowi cen gwarantowanych do końca 2027 roku. Zgodnie z intencją ustawodawcy po rozbudowie tej instalacji do 200 kW w 2014 roku wytwórca energii będzie nadal sprzedawał energię z części instalacji o mocy 100 kW po cenie gwarantowanej.

REKLAMA

Janusz Pilitowski podkreślił też, że ponieważ projekt ustawy o OZE jest w dalszym ciągu na etapie uzgodnień, inwestorzy powinni wstrzymać się z decyzjami inwestycyjnymi do opracowania ostatecznej wersji ustawy.

REKLAMA

Zobacz pełną treść pisma Ministerstwa Gospodarki dot. zasad nowego systemu wsparcia dla OZE [PDF].
źródło: Inzynierpv.pl