Polski wykonawca ukończył realizację dużej farmy fotowoltaicznej w Niemczech

Polski wykonawca ukończył realizację dużej farmy fotowoltaicznej w Niemczech
Farma fotowoltaiczna w Nienburgu. Foto: Remor Solar

{więcej}W okolicach Hannoveru (Nienburg-Weser) powstała farma słoneczna o mocy 4 MW. W realizacji inwestycji wartej 5,5 mln euro podwykonawcą była polska firma REMOR SOLAR z Recza.
 
Farma fotowoltaiczna powstała w zaledwie 4 tygodnie w znajdującej się w pobliżu Hannoveru miejscowości Nienburg (Weser). Instalacja o mocy 4 MW składa się z 16.723 sztuk paneli fotowoltaicznych zlokalizowanych na terenie 5 hektarów. Firma REMOR SOLAR była podwykonawcą farmy fotowoltaicznej w zakresie montażu i dostawy konstrukcji wolnostojących.
 
Do budowy farmy użyto najlepszej jakości materiałów tj. modułów TRINA SOLAR i falowników niemieckiej firmy REFUSOL (grupa SIEMENS) oraz konstrukcji wolnostojących REMOR System TF-21. Konstrukcja jest wbijana dwupodporowo do terenu. Elementy podstawy konstrukcji wykonane są ze stali cynkowanej ogniowo, natomiast szkieletowa konstrukcja, na której zostały mocowane panele, wykonana jest z najwyższej jakości profili aluminiowych. W konstrukcji nie ma żadnych połączeń spawanych, co minimalizuje ryzyko korozji. Dodatkowo zastosowano izolację pomiędzy stalą cynkowaną i aluminium.
 
Spółka REMOR działa aktywnie na rynku fotowoltaicznym, a wcześniej była związana z produkcją dla przemysłu okrętowego. W kraju i w Europie REMOR SOLAR jest znany jako lider wśród producentów mocowań i konstrukcji dla paneli fotowoltaicznych. Obecnie mocowania solarne REMOR sprzedawane są do 17 krajów Europy.
 
REMOR SOLAR w Polsce specjalizuje się również w kompleksowej realizacji elektrowni fotowoltaicznych „pod klucz”. Nasze projekty opieramy na bogatym doświadczeniu zdobytym na rynkach zagranicznych oraz na sprawdzonych technologiach. Do realizacji projektów stosowane są najwyższej jakości komponenty znanych producentów.

W październiku będziemy realizować swój kolejny projekt farmy fotowoltaicznej jako podwykonawca w zakresie dostawy i montażu konstrukcji o mocy 2 MW tym razem na terenie południowej Austrii. Austriacki rynek fotowoltaiczny jest we wstępnej fazie rozwoju. Obecnie największa wybudowana farma fotowoltaiczna w tym kraju ma moc 2 MW (http://www.oekonews.at/index.php?mdoc_id=1064381), więc nasz nowy projekt będzie drugą co wielkości instalacją fotowoltaiczną w Austrii – ujawnia Marcin Sajewicz, Dyrektor Handlu i Marketingu w Remor Solar.

Zobacz film z farny fotowoltaicznej w Nienburg-Weser na Gramwzielone.pl w sekcji „Filmy”

REKLAMA

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z budowy farmy słonecznej Nienburg, w której uczestniczył Remor Solar. 

REKLAMA

Remor Solar