EBOiR sfinansuje budowę farm fotowoltaicznych na Ukrainie

EBOiR sfinansuje budowę farm fotowoltaicznych na Ukrainie
foto: Sunpower press

{więcej}Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) zapewni długookresowe pożyczki na rozwój energetyki słonecznej w ukraińskim regionie Winnicy. 

Jak poinformowała ukraińska agencja informacyjna Interfax, EBOiR będzie finansować budowę farm fotowoltaicznych realizowaną przez dewelopera Rengy Development, który na ukraińskim rynku energii odnawialnej działa od roku 2008, koncentrując się na energetyce słonecznej, wiatrowej i wodnej. 

REKLAMA

Portfolio projektów realizowanych przez Rengy Development obejmuje inwestycje w energetyce wiatrowej o łącznej mocy 100 MW oraz słonecznej – 65 MW. W sumie wysokość planowanych inwestycji ukraiński deweloper ocenia na 300 mln euro. 

REKLAMA

Dzięki pożyczce z EBOiR firma mająca siedzibę w Kijowie chce wybudować 5 osobnych farm fotowoltaicznych, każda o mocy 10 MW. 

Rengy Development będzie realizować poszczególne projekty za pośrednictwem swoich spółek celowych: Green Agro-Service, Primewood, Rengy Bershad, Rengy Tomashpil i Rengy Trostianets – w regionie Winnicy oraz:  Rengy Izmail, Rengy Tatarbunary, Rengy Sarata i Rengy Artsyz – w regionie Odessy. 
gramwzielone.pl