Ostateczna decyzja władz USA w sprawie ceł na chińskie panele PV

Ostateczna decyzja władz USA w sprawie ceł na chińskie panele PV
Wayne National Forest, flickr cc-by-2.0

{więcej}W ubiegłym tygodniu amerykański Departament Handlu podjął ostateczną decyzję dotyczącą wysokości ceł antydumpingowych, które zostaną nałożone na import chińskich paneli fotowoltaicznych. 

Zgodnie z decyzją rządu USA, wysokość ceł na chińskie panele wyniesie w zależności od producenta od 24% do 36% – czyli mniej niż wstępnie zakładały amerykańskie władze. 

REKLAMA

Nakładając cła na chińskie panele, Departament Handlu USA stwierdził, że Chińczycy sprzedają swoje produkty w USA poniżej kosztów produkcji dzięki subsydiom chińskiego rządu i nie są w stanie konkurować z nimi producenci amerykańscy. W efekcie – jak szacuje „The New York Times”, w ostatnim czasie w USA upadło około 10 dużych producentów paneli PV. 

REKLAMA

Wniosek o nałożenie ceł antydumpingowych na chińskie panele do władz USA zgłosił amerykański oddział niemieckiego producenta paneli fotowoltaicznych SolarWorld, który posiada swoje zakłady produkcyjne także na terenie Stanów Zjednoczonych. 

Wniosek o nałożenie ceł antydumpingowych na chińskie panele importowane do Unii Europejskiej rozpatruje także Komisja Europejska.
gramwzielone.pl