Polskie koncerny energetyczne zainteresowane fotowoltaiką

Polskie koncerny energetyczne zainteresowane fotowoltaiką
Jeremy Levine Desing, flickr cc-by-2.0

{więcej}Energa, PGE czy Tauron przyglądają się potencjałowi i możliwościom rozwoju projektów fotowoltaicznych. 

Jak informuje dzisiaj cire.pl, Energa wraz z niemiecką firmą Mp-Tec GmbH i polskim Torell Energy rozważa realizację 10 testowych instalacji fotowoltaicznych, każda o mocy 10 kW, które maja być zlokalizowane na Półwyspie Helskim. Ponadto, według cire.pl budową testowego projektu systemu fotowoltaicznego zainteresowana jest także PGE Energia Odnawialna. 

REKLAMA

Firma Mp-Tec, dostrzegając potencjał rozwoju rynku fotowoltaicznego w Polsce w perspektywie wejścia w życie nowej ustawy o OZE, zamierza uruchomić w przyszłym tygodniu testową instalację PV na dachu Instytutu Mikroelektroniki i Optoelektroniki Politechniki Warszawskiej, która zostanie udostępniona naukowcom stołecznej uczelni. Jej moc ma wynieść 8,64 kW, a inwestycja zostanie zrealizowana w ramach programu „Dena” Niemieckiej Agencji Energetycznej i Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Technologii.

REKLAMA

Wcześniej zainteresowanie fotowoltaiką deklarował także Tauron. Prezes Tauronu Dariusz Lubera uzależnia jednak potencjalne inwestycje w fotowoltaice od finalnego kształtu ustawy o OZE i zaproponowanego w niej systemu wsparcia dla poszczególnych technologii. 
gramwzielone.pl