Niemcy pożyczą 10 mln euro w fotowoltaikę na Mistrzostwa Świata w 2014 r.

Niemcy pożyczą 10 mln euro w fotowoltaikę na Mistrzostwa Świata w 2014 r.
Russell C, flickr cc-by-2.0

{więcej}Niemiecki federalny bank KfW Entwicklungsbank pożyczy 10 mln euro brazylijskiej firmie Companhia Energetice de Minas Gerais (CEMIG), która dzięku temu wyposaży w intalacje fotowoltaiczne stadiony na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które odbędą się w 2014 roku w Brazylii. 

Dzięki niemieckiej pożyczce brazylijskie stadiony, które będą arenami piłkarskich Mistrzostw Świata w 2014 roku zostaną wyposażone w zamontowane na ich dachach elektrownie fotowoltaiczne o łącznej mocy 2,6 MW. 

REKLAMA

Energia słoneczna produkowana przez instalacje fotowoltaiczne znajdujące się na brazylijskich stadionach będzie zasilać je w energię podczas wydarzeń sportowych, ale także będzie trafiać do sieci energetycznej. 

REKLAMA

Całkowity koszt inwestycji w PV na brazylijskich stadionach szacuje się na 14,25 mln euro. Niemcy oprócz sfinansowania inwestycji zaangażują się także w promocję fotowoltaiki na rynku brazylijskim. Niemiecka agencja Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit będzie wspierać CEMIG w marketingu w zakresie PV i zaoferuje brazylijskiej firmie pomoc ekspertów wyspecjalizowanych w technologiach fotowoltaicznych. 
gramwzielone.pl