Prosumenci w Brazylii zostali objęci systemem net-meteringu

Prosumenci w Brazylii zostali objęci systemem net-meteringu
foto: SunPower press

{więcej}Brazylijski rząd wprowadził w życie regulacje przyznające dodatkowe preferencje właścicielom domowych systemów fotowoltaicznych.

Od niedawna konsumenci energii elektrycznej w Brazylii, którzy jednocześnie sami produkują energię i odsprzedają do sieci jej nieskonsumowane nadwyżki, mogą w ten sposób zredukować swój rachunek za energię. 

REKLAMA

Zgodnie z regulacjami wprowadzonymi przez brazylijski urząd regulacji energetyki (Agencia Nacional de Energia Electrica – Aneel) – prawo do skompensowania swojego rachunku za energię elektryczną będzie przysługiwać właścicielom podłączonych do sieci mikrogeneratorów o mocy do 100 kW oraz minigeneratorów o mocy do 1 MW. 

REKLAMA

Zdaniem brazylijskiego Greenpeace, wprowadzenie powyższej regulacji to pierwszy krok w promocji rozproszonych systemów fotowoltaicznych w Brazylii. – W ciągu dnia, kiedy ludzie opuszczają swoje domy, ich systemy fotowoltaiczne produkują energię, która nie jest konsumowana. W nocy, gdy systemy fotowoltaiczne nie produkują energii i nie posiadają przy tym baterii, przepływ energii może następować w drugą stronę. Stanowi to swoistą wymianę korzyści pomiędzy konsumentem i zakładem energetycznym – brazylijska agencja EBC cytuje Ricardo Baitelo z Greenpeace. 
gramwzielone.pl