Nowy lider na globalnym rynku producentów modułów fotowoltaicznych

Nowy lider na globalnym rynku producentów modułów fotowoltaicznych
foto: Suntech press

{więcej}Suntech – dotychczasowy lider w ilości sprzedawanych modułów fotowoltaicznych stracił pierwszą pozycję na rzecz innego producenta z Chin – Yingli Green. 

Podczas, gdy w ubiegłym roku szefowie Suntechu byli zajęci restrukturyzacją swojej firmy i dostosowywaniem jej potencjału produkcyjnego do prognozowanej, niższej dynamiki rozwoju globalnego rynku fotowoltaicznego, dynamiczny rozwój zanotował w tym czasie inny chiński potentat na rynku PV – Yingli Green. 

REKLAMA

Yingli Green poinformował, że dzięki dużemu popytowi w czwartym kwartale 2012 r. w ubiegłym roku sprzedał na całym świecie około 2,2 GW modułów fotowoltaicznych. Osiągnięty wynik jest jednak niższy od wstępnych założeń firmy na rok 2012, według których sprzedaż modułów przez Yingli Green miała osiągnąć poziom 2,4 – 2,5 GW. 

REKLAMA

Natomiast Suntech zakłada, że całkowita sprzedaż jego modułów PV w 2012 roku osiągnie poziom 1,7 – 1,8 GW i będzie niższa od początkowych prognoz, które zakładały osiągnięcie poziomu 1,8 – 2 GW. 


Według IMS Research, w 2011 roku najwięcej modułów fotowoltaicznych na świecie sprzedał Suntech (ok. 2 GW), Yingli plasował się wówczas na trzeciej pozycji, a w rankingu czołowych producentów wyprzedzał go jeszcze amerykański First Solar. 
gramwzielone.pl