Kto dostanie unijne dotacje na farmy fotowoltaiczne na Podlasiu?

Kto dostanie unijne dotacje na farmy fotowoltaiczne na Podlasiu?
foto: Conergy press

{więcej}W województwie podlaskim zakończył się nabór wniosków w konkursie na unijne dotacje na inwestycje w odnawialne źródła energii. Dofinansowanie ma otrzymać 15 projektów. 

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, w konkursie na dotacje na OZE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa podlaskiego do rozdysponowania jest 60,5 mln zł. Pieniądze te wesprą budowę biogazowni i farm fotowoltaicznych. 

REKLAMA

Według PAP, zarząd województwa podlaskiego wybrał już inwestycje, które otrzymają dofinansowanie – z 91 złożonych projektów o łącznej wartości 480,6 mln zł. Unijną dotację otrzyma 15 inwestycji, wśród których są projekty mające na celu budowę instalacji fotowoltaicznych. 

REKLAMA

Unijną dotację otrzymają inwestorzy, którzy wybudują farmy fotowoltaiczne m.in. w Kolnie, Jedwabnem i Lipsku. Te projekty będzie realizować spółka Amber Energia Wytwarzanie, która otrzymała na ten cel w sumie 13,9 mln zł, a łączna wartość inwestycji Amber Energii wyniesie w tym wypadku 34,8 mln zł. 

Jak podaje PAP, unijne finansowanie wesprze także budowę farm fotowoltaicznych m.in. w Grabowcu i Wasilkowie, a wśród beneficjentów, którzy na Podlasiu wybudują farmy fotowoltaiczne z pomocą funduszy unijnych, są także m.in. firmy Rubinnut i Coral, które na ten cel otrzymały odpowiednio 2,8 i 1,6 mln zł dotacji. 
gramwzielone.pl