Niemcy zbudowali kolejna farmę fotowoltaiczną w Rumunii

Niemcy zbudowali kolejna farmę fotowoltaiczną w Rumunii
T-Solar press

{więcej}Specjalizujący się w realizacji dużych, naziemnych projektów fotowoltaicznych niemiecki deweloper IdeemaSun Energy zbudował w Rumunii farmę fotowoltaiczną o mocy 2 MW. Inwestycja jest zlokalizowana 20 km na północ od Bukaresztu. 

Budowa instalacji zajęła zaledwie 3 tygodnie, a w jej konstrukcji niemiecka firma wykorzystała 8300 modułów fotowoltaicznych marki Hanwha SolarOne oraz 66 falowników dostarczonych przez Power-One. Inwestor szacuje, że roczna produkcja energii wyniesie 2,7 GWh, którą będzie odbierał operator sieci energetycznej ENEL. 

REKLAMA

IdeemaSun Energy zapowiada realizację kolejnych projektów fotoowltaicznych w Rumunii, która jest w tym roku uznawana przez analityków branży PV za jeden z najatrakcyjniejszych na świecie rynków dla inwestorów z sektora fotowoltaicznego. 

REKLAMA

Projekty fotowoltaiczne w Rumunii realizują także inni zagraniczni deweloperzy, w tym potentaci na europejskim rynku OZE – niemiecki Conergy czy portugalskie EDP Renovaveis i Martifer. 

Rumuński system zielonych certyfikatów przyznaje farmom fotowoltaicznym o mocy do 10 MW sześć zielonych certyfikatów. Wsparcie obowiązuje przez 15 lat, a wartość opłaty za niespłenienie określonego obowiązku umorzenia certyfikatów w ramach obowiązku OZE, który w tym roku wynosi w Rumunii 14%, wynosi ok. 110 €/MWh. 
gramwzielone.pl