Szkolenie z zakresu fotowoltaiki. Wrocław, 22-23 maja br.

Szkolenie z zakresu fotowoltaiki. Wrocław, 22-23 maja br.
Jeremy Levine Design, flickr cc-by-2.0

{więcej}Rosnące zainteresowanie rynkiem odnawialnych źródeł energii oraz postępy legislacyjne odnośnie dostosowania polskiego rynku energetycznego do wymogów Unii Europejskiej sprawiają, iż coraz więcej osób chce poszerzać swoją wiedzę i zdobywać umiejętności pozwalające na znalezienie zatrudnienia w sektorach gospodarki powiązanych z OZE.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, firma Global Service M&A już po raz czwarty organizuje szkolenie z fotowoltaiki, które odbędzie się we Wrocławiu w dniach 22-23 maja br. Szkolenie rozpocznie się od wprowadzenia w tematykę fotowoltaiki i przedstawienia perspektyw jej rozwoju w Polsce. Następnie zaprezentowane zostaną technologie fotowoltaiczne i dostępne rodzaje paneli PV łącznie z kolorowymi panelami firmy LOF SOLAR, a także rodzaje systemów PV.

REKLAMA

Poruszone zostaną także aspekty finansowe dotyczące cen poszczególnych elementów instalacji, jej rentowności oraz form wsparcia – zielone certyfikaty i Feed-in Tariff. Kursanci dowiedzą się, jakie czynniki wpływają na sprawność instalacji PV, jak dobrać i skonfigurować system i w jaki sposób można magazynować energię, a także na czym polega instalacja i jakie są zabezpieczenia systemu PV. Kolejnym punktem szkolenia będzie omówienie procedur administracyjno-prawnych przy budowie instalacji. Nowością tego szkolenia jest nauka wypełniania wniosków o przyłączenie do sieci energetycznej.

REKLAMA

Szczegółowe informacje o szkoleniu dostępne są na stronie www.polskiecentrumsolarne.pl
źródło: Polskie Centrum Solarne