Chata Sp. z o.o. spółka zależna NOVAVIS S.A. ogłasza przetarg na wykonawcę farmy fotowoltaicznej

Chata Sp. z o.o. spółka zależna NOVAVIS S.A. ogłasza przetarg na wykonawcę farmy fotowoltaicznej
Novavis S.A. press

{więcej}Novavis S.A. realizuje projekt pn. „Mazur-Power”. W miejscowości Elgnówko, gm. Olsztynek rozpoczyna budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy 500kW. W tym celu zaprasza potencjalnych wykonawców do składania ofert.

Projekt realizowany jest przez spółkę celową Chata sp. z o.o., której 100% udziałów należy do Novavis S.A.. Projekt posiada prawomocną decyzję o warunkach zabudowy oraz umowę o przyłączeniu do sieci elektroenergetycznej Energa – Operator S.A.

Inwestycja jest drugą tego typu realizowaną w województwie warmińsko-mazurskim przez Novavis S.A.. Pierwsza również o mocy 500kW powstaje w miejscowości Dłutowo Stare, gm. Lidzbark. Obecnie w toku jest postępowanie formalne związane z wydaniem warunków przyłącza energetycznego, trwają także prace projektowe. Finansowanie obu inwestycji planowane jest ze środków własnych spółki, preferencyjnych  pożyczek oraz dotacji unijnych. Brany jest także pod uwagę udział indywidualnych inwestorów, z którymi spółka jest obecnie na etapie rozmów.

REKLAMA

Niezależnie od budowy własnych instalacji spółka rozwija sprzedaż produktów fotowoltaiki poprzez budowaną sieć dystrybutorów. W 2014 roku planuje się stworzenie ogólnopolskiej sieci dystrybucji. Przedsięwzięciu pomoże wdrażany program „prosument”, który oprócz aspektów prawnych uruchomi wsparcie finansowe.

Do grona partnerów spółki w styczniu 2014 roku dołączył wiodący producent paneli fotowoltaicznych z Włoch, firma Sunerg Solar s.r.l, która w tym roku uruchomiła kolejną fabrykę. Novavis i Sunerg Solar rozpoczęły wspólną kampanię marketingową z zamiarem wprowadzenia nowych produktów i usług włoskiego partnera na rynek polski. Novavis jako autoryzowany dystrybutor Sunerg w Polsce weźmie udział w najważniejszych targach i imprezach branżowych. Dzięki zawartym umowom handlowym potencjalni klienci uzyskują możliwość wyboru pomiędzy producentami z Europy i Chin.

REKLAMA

Oferujemy „prosumentowi” kompleksową ofertę, począwszy od analizy przez przygotowanie niezbędnej dokumentacji, budowę i przyłączenie do sieci oraz wieloletnią gwarancję i opiekę serwisową – podsumowuje Wojciech Żak Prezes Zarządu Novavis S.A.

Decyzja o warunkach zabudowy (PDF)

Warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej Energa-Operator (PDF)

Zapytanie ofertowe (PDF)

Novavis S.A.