Solartech Invest S.A. zbudował w Warszawie instalację fotowoltaiczną o mocy 100 kW

Solartech Invest S.A. zbudował w Warszawie instalację fotowoltaiczną o mocy 100 kW
Instalacja fotowoltaiczna o mocy 100 kW w Warszawie. Foto: SolarTech Invest S.A.

{więcej}W Warszawie powstała jedna z pierwszych w Polsce dużych, komercyjnych instalacji fotowoltaicznych. Za jej realzację odpowiada firma Solartech Invest S.A

System fotowoltaiczny o mocy 100 kW został zainstalowany na dachu budynków należących do firmy handlowej PLASTOMA DEVELOPMENT Sp. z o.o., która dzięki produkcji energii słonecznej zmniejszy koszty funkcjonowania należacych do niej obiektów. Wykorzystanie systemu PV do produkcji energii elektrycznej wpłynie ponadto na zwiększenie efektywności energetycznej oraz redukcję emisji CO2. Planowany roczny uzysk energii to ponad 90 MWh energii elektrycznej. 

System fotowoltaiczny, który zamontowano na obiektach należących do warszawskiej firmy, został podłączony do linii energetycznej niskiego napięcia 0,4 kV należącej RWE Stoen Operator. 

REKLAMA

Instalacja fotowoltaiczna wykonana przez Solartech Invest S.A. składa się z 400 modułów fotowoltaicznych SCHUCO o mocy 250 Wp każdy, model MPE250 PS60 EA, a także z falowników produkcji DIEHL o mocy (AC) 10000 W i 15000 W, model 11000R3 oraz 16000R3. W instalacji wykorzystano ponadto konstrukcje wsporcze dostarczone przez polskiego producenta REMOR, model REM-12. 

artykuł sponsorowany 

REKLAMA

źródło: Solartech Invest S.A.