Farma Solar Park Kostomłoty gotowa do realizacji

Farma Solar Park Kostomłoty gotowa do realizacji
erhard.renz, flickr cc-by-2.0

{więcej}Inwestor realizujący projekt farmy fotowoltaicznej w Kostomłotach (woj. dolnośląskie) uzyskał komplet pozwoleń i jest gotowy do rozpoczęcia budowy. 

Farma Solar Park Kostomłoty, której moc ma wynieść 2,6 MW, jest gotowa pod względem dokumentacji  tj. statusu w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, w którym teren pod jej budowę został określony jako “tereny przeznaczone pod budowę elektrowni solarnej”, a także w zakresie pozwolenia budowlanego. Na terenie inwestycji jest też gotowe przyłącze, dzięki któremu produkowany przez nią prąd trafi do sieci średniego napięcia. Inwestor posiada już także koncesję na obrót energią. 

W ubiegłym roku pisaliśmy w artykule na portalu Gramwzielone.pl o planach budowy farmy fotowoltaicznej w Kostomłotach, w którym prezes Solar Park Sp. z o.o. Sp. k. Krzysztof Mark informował o długotrwałym procesie uzyskania dla projektu odpowiedniego statusu w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Zmiana w MPZP zajęła 3 lata. 

REKLAMA
REKLAMA

– Moje sugestie okazały się trafne. Żadne rozwiązania typu “budowa farmy na zgłoszenie lub bez” nie mają w chwili obecnej podstaw prawnych – zapewnia Krzysztof Mark. 

Firma Solar Park przygotowuje obecnie projekty kolejnych naziemnych farm PV o mocy od 0,5 MW do 5 MW, do których poszukuje współinwestorów. 

Więcej informacji o farmie fotowoltaicznej w Kostomłotach w artykule: Pozwolenie na budowę farmy fotowoltaicznej. Warto je mieć – radzi jeden z pierwszych inwestorów w PV w Polsce.

gramwzielone.pl