Szwedzi zainwestują w zieloną energię w Polsce

Szwedzi zainwestują w zieloną energię w Polsce
Eolus Vind

Firmy ze Skandynawii należą do najaktywniejszych inwestorów, którzy działają na polskim rynku odnawialnych źródeł energii. Teraz dołącza do nich kolejna szwedzka grupa Eolus Vind, która działa na rynku OZE już od 30 lat.

Eolus Vind do tej pory skupiał się na budowie farm wiatrowych w krajach nordyckich. Od rozpoczęcia działalności w 1990 roku firma zainstalowała 653 turbiny wiatrowe o łącznej mocy 1370 MW. Eolus jest notowany na giełdzie Nasdaq Stockholm od 2015 roku.

Teraz szwedzka firma ogłosiła rozpoczęcie działalności w Polsce, podkreślając, że uzależnienie naszego kraju od węgla tworzy zapotrzebowanie na inwestycje w czystą energię, a więc i okazje biznesowe dla deweloperów źródeł odnawialnych.

REKLAMA

Szwedzi podkreślają, że już w ubiegłym roku Polska okazała się czwartym rynkiem w Europie pod względem nowych mocy zainstalowanych w fotowoltaice, a moce uruchomione do tej pory w energetyce wiatrowej sprawiają, że nasz kraj jest pod tym względem 9. rynkiem w Europie.

REKLAMA

Eolus chce skupić się w naszym kraju na rozwoju projektów, budowie i zarządzaniu farmami wiatrowymi na lądzie oraz elektrowniami fotowoltaicznymi. Szwedzka firma sygnalizuje nawet zainteresowanie udziałem w projektach farm wiatrowych realizowanych w polskiej części Morza Bałtyckiego.

Działaniami Eolus na polskim rynku będzie kierować Daniel Larsson, który ostatnio był zatrudniony w szwedzkiej ambasadzie w Warszawie i który specjalizuje się w zagadnieniach związanych z energetyką.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.