LM Wind Power zbuduje łopaty do turbin o mocy 6 MW

LM Wind Power zbuduje łopaty do turbin o mocy 6 MW
danishwindindustryassociation/ flickr cc-by-nc-2.0

Duński producent łopat do elektrowni wiatrowych i firma Alstom nawiązali współpracę, której celem będzie {więcej}dostarczenie ogromnych łopat do 6-megawatowych turbin typu offshore.

Nowe elektrownie wiatrowe Alstom, których moc to 6 MW, projektuje się z myślą o dynamicznym rozwoju morskiej energetyki wiatrwowej. Ostatnio firma zdobyła kontrakt na dostawę i montaż 80 turbin wiatrowych, każda o mocy 5 MW, na potrzeby morskiej farmy wiatrowej Borkum West II, która będzie zlokalizowana w pobliżu niemieckiej wyspy Borkum położonej na Morzu Północnym. Dzięki temu zleceniu Alstom zarobi 761 mln dol. Uruchomienie farmy wiatrowej Borkum West II zaplanowano na marzec przyszłego roku, a wyprodukowana na niej energia pozwoli na zaspokojenie potrzeb 150 tys. gospodarstw domowych.

REKLAMA

Posiadająca zakład produkcyjny także w naszym kraju firma LM Wind Power do końca 2009 roku wyprodukowała w sumie ponad 130 tysięcy łopat do elektrowni wiatrowych.

REKLAMA

Śmigła do gigantycznych elektrowni wiatrowych firmy Alstom będą produkowane w Lunderskov, duńskiej fabryce koncernu. Prototypy mają być gotowe na przełomie 2011/12 roku.

gr