Kolejna runda inwestycyjna InnoEnergy. Kto ma szanse na finansowanie?

Kolejna runda inwestycyjna InnoEnergy. Kto ma szanse na finansowanie?
Jakub Miler, InnoEnergy

InnoEnergy zaprasza innowatorów i przedsiębiorców, którzy opracowali sprawdzone rozwiązania technologiczne do aplikowania do rundy inwestycyjnej inicjatywy mającej na celu skrócenie czasu wprowadzenia na rynek nowych produktów i usług energetycznych.

InnoEnergy to fundusz inwestujący w rozwiązania z obszaru energii, cleantech, mobilności oraz szeroko pojętych technologii smart. Inwestując w startupy, pomaga rozwijać innowacyjne produkty, usługi i rozwiązania o wysokim potencjale rynkowym

Od rozpoczęcia pierwszej rundy inwestycyjnej w 2011 r., InnoEnergy zainwestowało 222 mln euro w 120 projektów, które mają generować sprzedaż na poziomie 4 mld euro.

REKLAMA

Oprócz finansowania, InnoEnergy ma zapewniać również dostęp do wiedzy i zasobów oraz zapewnia przedsiębiorstwom o każdej wielkości dostęp do rynku i możliwość komercjalizacji w całej Europie, dzięki sieci ponad 430 partnerów branżowych.

Teraz InnoEnergy, szykując kolejną rundę inwestycyjną, uruchomia dwa nowe obszary tematyczne „energia dla gospodarki obiegowej” oraz „energia dla transportu i mobilności”. Te specjalizacje skupiają przedsiębiorców, start-upy, przedstawicieli branżowych oraz uczelnie wyższe w celu opracowania kolejnych innowacyjnych rozwiązań w kluczowych obszarach tematycznych, takich jak inteligentne miasta i sieci, magazynowanie, efektywność energetyczna i technologie odnawialne.

REKLAMA

Innoenergy podkreśla przy tym, że transport odpowiadając za około 25 proc. emisji dwutlenku węgla w Europie, ma kluczowe znaczenie w kontekście dekarbonizacji.

Ponadto, znaczący postęp można uzyskać przyjmując holistyczne podejście do pełnego obiegu energetycznego, uwzględniając badanie wzajemnych powiązań między wykorzystywanymi zasobami, ich transportem, konwersją, magazynowaniem, dystrybucją oraz sposobem ich utylizacji – oceniają eksperci Innoenergy.

Runda inwestycyjna wspiera projekty mogące sprostać najbardziej palącym wyzwaniom, przed którymi stoi obecnie nasz system energetyczny, jakimi są między innymi magazynowanie energii i elektromobilność, pozwalające jednocześnie ograniczyć zanieczyszczenie powietrza. Stworzenie zrównoważonego łańcucha dostaw baterii jest kluczowym wymogiem do spełnienia. Dlatego zainwestowaliśmy 3,5 mln euro w utworzenie pierwszej w Europie dużej fabryki baterii. Opierając się na dotychczasowych sukcesach, oczekujemy zgłoszeń nowych startupów, którym możemy zaoferować wsparcie poprzez połączenie finansowania z zasobami technicznymi i wsparciem rynkowym – komentuje Jakub Miler, CEO w InnoEnergy Central Europe

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.