PGE zakontraktowała sprzedaż 1,6 TWh zielonej energii

PGE zakontraktowała sprzedaż 1,6 TWh zielonej energii
PGE

Odpowiadająca za sprzedaż energii w grupie PGE spółka PGE Obrót pochwaliła się wynikami sprzedaży w ramach oferty, dzięki której odbiorcy mają gwarancje konsumpcji energii pochodzącej wyłącznie ze źródeł odnawialnych.

W tym roku PGE Obrót dostarczy do klientów w ramach oferty o nazwie „Naturalnie, że energia” znacznie więcej energii niż w poprzednich latach.

Zakontraktowano sprzedaż na 2020 rok w sumie 1,6 TWh energii wyprodukowanej z odnawialnych źródeł. PGE porównuje, że to tyle, ile energii zużywa w ciągu roku 800 tys. gospodarstw domowych w Polsce.

REKLAMA

Obecnie z produktu „Naturalnie, że energia” korzystają m.in. PepsiCo Polska, LG Chem Energy, Pilkington Polska , spółki z Grupy CanPack oraz podmioty wchodzące w skład Grupy Cemex.

Wolumen energii odnawialnej kupowanej od PGE Obrót rośnie z roku na rok. W 2016 r. klienci zakontraktowali 18 GWh energii w ramach tej oferty, w 2017 r. było to już 200 GWh, w 2018 roku 300 GWh, a w 2019 roku PGE Obrót sprzedała ponad 500 GWh energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

REKLAMA

Oferta „Naturalnie, że energia”  jest dostępna dla klientów biznesowych i instytucjonalnych zużywających rocznie minimum 1 GWh energii elektrycznej, dla których istotna jest gwarancja, że energia elektryczna kupowana na potrzeby ich działalności pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Klient PGE Obrót może skorzystać z niej w zakresie 50-100 proc. całościowego wolumenu, co oznacza, że udział energii ze źródeł odnawialnych będzie wynosił od 50 do 100 proc. zakupionej energii elektrycznej w danym roku.

Potwierdzeniem pochodzenia energii odnawialnej oferowanej przez PGE są tzw. gwarancje pochodzenia wydawane przez Urząd Regulacji Energetyki i przekazywane do Rejestru Gwarancji Pochodzenia prowadzonego na Towarowej Giełdzie Energii. Każda gwarancja pochodzenia odpowiada 1 MWh energii elektrycznej wytworzonej w odnawialnym źródle.

W celu potwierdzenia pochodzenia kupowanej energii klienci otrzymują od PGE Obrót dwa dokumenty: dyplom wydawany przez PGE, potwierdzający korzystanie z oferty „Naturalnie, że energia” i wskazujący, jaki procent zakupionej energii w danym roku pochodzi z odnawialnych źródeł, a także certyfikat potwierdzający przekazanie na rzecz wskazanego odbiorcy końcowego gwarancji pochodzenia energii wytworzonej z OZE.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.