Warsztaty: System Aukcyjny. Nowe zasady działania systemu wsparcia OZE

Warsztaty: System Aukcyjny. Nowe zasady działania systemu wsparcia OZE
momo, flickr cc

Western Energy Consultng ma przyjemność zaprosić na specjalistyczne warsztaty „System Aukcyjny. Nowe zasady działania systemu wsparcia OZE”, które odbędą się 25 listopada 2014 r. w Warszawie w hotelu Radisson Blu Sobieski.

Projekt nowej ustawy o odnawialnych źródłach energii budzi wiele pytań. Jest to bezsprzecznie związane z tym, że istniejący obecnie system ma zostać całkowicie zmieniony i w jego miejsce ma się pojawić system aukcyjny. Stosunkowo dobrą wiadomością wydaje się fakt, że firmy posiadające już instalacje OZE będą mogły dokonać wyboru, czy chcą dołączyć z nimi do systemu aukcyjnego czy też pozostać przy starym. Czy jednak jeśli zadeklarują chęć przejścia to będą potem mogły wrócić? Na czym w ogóle będzie polegać system aukcyjny?

W związku z mnożącą się liczbą pytań i niejasności Western Energy Consulting pragnie pomóc wszystkim podmiotom działającym w sektorze OZE odnaleźć się w nowej rzeczywistości prawnej, postanowiliśmy zorganizować dla Państwa specjalistyczne warsztaty „System aukcyjny. Nowe zasady działania systemu wsparcia OZE”. Partnerem Prawnym warsztatów została renomowana międzynarodowa kancelaria prawnicza Clifford Chance.

REKLAMA
REKLAMA

Warsztaty poprowadzą: niezależny ekspert Paweł Płachecki oraz Maciej Kalinowski reprezentujący międzynarodową kancelarię prawniczą Clifford Chance.

W programie m.in.:

  • Ustawa o OZE w perspektywie rewizji polityki wspierania źródeł odnawialnych w Polsce i Unii Europejskiej
  • Zasady i warunki prowadzenia działalności polegającej na wytwarzaniu energii odnawialnej wg nowej ustawy o OZE
  • Analiza podstawowych zmian w nowej ustawie OZE
  • Mechanizmy wsparcia bezpośredniego energii wytworzonej w OZE
  • System aukcyjny – idea i sposób działania
  • Podobieństwa systemów aukcyjnego (opisanego w ustawie o OZE) i przetargowego(wsparcie efektywności energetycznej) – czego możemy się spodziewać na podstawie dotychczasowych doświadczeń
  • Ewolucja systemów wspierania energii elektrycznej – w którym kierunku zmierzamy

Wszystkie pozostałe szczegóły znajdą Państwo na stronie: http://event.westernenergyconsulting.com/oze/program.php