Kazimierz Kujda zrezygnował z funkcji prezesa NFOŚiGW

Kazimierz Kujda zrezygnował z funkcji prezesa NFOŚiGW
Fot. Ministerstwo Środowiska

Minister środowiska Henryk Kowalczyk przyjął dzisiaj rezygnację Kazimierza Kujdy ze stanowiska prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowy prezes NFOŚiGW ma zostać wybrany w konkursie.

Minister środowiska Henryk Kowalczyk poinformował, że wraz z przyjęciem rezygnacji Kazimierza Kujdy wnioskował o uruchomienie procedury zmierzającej do wybrania nowego prezesa NFOŚiGW.

W zarządzie NFOŚiGW po rezygnacji Kujdy pozostają dotychczasowi wiceprezesi Artur Michalski i Dominik Bąk.

REKLAMA

– Po przeprowadzeniu pełnej procedury konkursowej i przedstawieniu na wniosek rady nadzorczej kandydatów spełniających wszystkie ustawowe wymagania podejmę decyzję w sprawie powołania nowego prezesa zarządu NFOŚiGW – poinformował dzisiaj szef resortu środowiska.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prezes zarządu Narodowego Funduszu zostanie powołany przez ministra środowiska spośród osób wyłonionych w drodze otwartego naboru.

REKLAMA

Kazimierz Kujdą objął funkcję prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w grudniu 2015 roku, po dojściu do władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, zastępując pełniącą tę funkcję w latach 2012-15 Małgorzatę Skuchę.

Wcześniej Kazimierz Kujda pełnił funkcję prezesa NFOŚiGW w latach 2006-2008 oraz w latach 2000-2002. 

Kazimierz Kujda to bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego i były polityk Porozumienia Centrum. Wcześniej był m.in. prezesem związanej z PiS spółki Srebrna. Ponadto zasiadał w zarządzie spółki Słowo Niezależne, która wydaje powiązany z „Gazetą Polską”,  portal Niezalezna.pl, a także ma udziały w spółce Geranium, która kontroluje spółkę wydającą „Gazetę Polską Codziennie”.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.