"Twój Ruch" krytykuje nowy projekt ustawy o OZE

"Twój Ruch" krytykuje nowy projekt ustawy o OZE
danishwindindustryassociation/ flickr cc-by-nc-2.0

{więcej}Przedstawiciele „Twojego Ruchu” skomentowali założenia opublikowanego przedwczoraj przez Ministerstwo Gospodarki projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii. 

Rzecznik „Twojego Ruchu” Andrzej Rozenek zauważył, że zgodnie z unijną dyrektywą o odnawialnych źródłach energii Polska powinna przyjąć odpowiednie prawo w tym zakresie do grudnia 2010 r., a zgodnie z najnowszymi planami rządu ustawa miałaby wejść w życie z początkiem 2015 r.

REKLAMA

Założenia nowego projektu ustawy o OZE skrytykował poseł „TR” Jacek Najder. – Wydaje nam się, że jest on wybitnie skierowany do wielkich inwestorów, którzy będą w stanie podołać trudom zapisów w tej ustawie. (…) Chcieliśmy bardzo szerokiego wsparcia dla prosumentów, Polaków, małych i średnich przedsiębiorstw, a nie dla wielkich gigantów, którzy jako jedyni będą mogli spełnić te warunki – Polska Agencja Prasowa cytuje Jacka Najdera, który dodał, że przyjęty powinien zostać poprzedni projekt ustawy o OZE przygotowany przez Ministerstwo Gospodarki, gdy było ono kierowane przez Waldemara Pawlaka.

REKLAMA

„Twój Ruch” poinformował, że w przyszłym miesiącu zorganizuje demonstrację poświęconą kwestii OZE. 
gramwzielone.pl