REKLAMA
 
REKLAMA

Stacje ładowania ChargeEuropa w dużych marketach w całej Polsce

Stacje ładowania ChargeEuropa w dużych marketach w całej Polsce
Fot. ChargeEuropa

Kolejna sieć handlowa wchodzi w elektromobilność. Niebawem we wszystkich lokalizacjach przy jej sklepach pojawią się ładowarki do samochodów elektrycznych firmy ChargeEuropa.

ChargeEuropa to polski operator stacji ładowania EV z nośnikami reklamowymi, który koncentruje się na budowaniu infrastruktury do ładowania elektryków w miastach. Firma z siedzibą w Polsce i Chorwacji dzięki współpracy z popularnymi markami planuje instalować i obsługiwać punkty ładowania EV, z których klienci będą korzystać za darmo.

Teraz Transgourmet Polska, właściciel m.in. marki Selgros, wybrał ChargeEuropa jako dostawcę stacji ładowania EV z nośnikami reklamowymi dla całej swojej sieci marketów w Polsce. W Polsce jest 19 hal Selgros Cash&Carry (38 w Niemczech, 23 w Rumunii). Ładowarki ChargeEurope zostaną zainstalowane na 18 parkingach hal tej sieci w Polsce. Jedna działa już bowiem w przy Selgrosie Cash&Carry Piaseczno w ramach zeszłorocznego programu pilotażowego.

REKLAMA

Bezkosztowa infrastruktura

Rozwiązania ChargeEuropa są sposobem na bezkosztową budowę niezbędnej infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, co ma sprzyjać rozwojowi elektromobilności na szeroką skalę. ChargeEuropa zainstaluje stacje ładowania pojazdów elektrycznych w łatwo dostępnych i dobrze widocznych dla klientów Selgros miejscach.

Oprócz realnych korzyści dla właścicieli elektryków jest to też korzyść dla sieci. Stacje ładowania EV zwiększają bowiem ruch w sklepach, w których się znajdują, oraz wydłużają czas, który klienci przeznaczają na zakupy.

– Zdecydowaliśmy się na współpracę z ChargeEuropa w zakresie budowy naszej infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, ponieważ ich model biznesowy oparty o reklamę daje nam pewność, że będą mogli rozwijać się razem z nami nawet na tak wczesnym etapie popularyzacji aut elektrycznych w Polsce – powiedział Bartosz Jankowiak, dyrektor Działu Technicznego Transgourmet Polska.

REKLAMA

Darmowe ładowarki EV już działają

Firma ChargeEuropa w zeszłym roku uruchomiła pilotażową sieć punktów ładowania w Warszawie. Więcej na ten temat w artykule: ChargeEuropa buduje w Polsce sieć darmowego ładowania elektryków. Punkty ładowania znalazły się m.in. przy Selgrosie Cash&Carry Piaseczno, Blue City, Sadyba Best Mall i Forcie Służew.

W następnym etapie ChargeEuropa planuje uruchomić aż 1000 jednostek. Zostaną one rozmieszczone w kluczowych miastach w Polsce, Chorwacji, Bułgarii, Chile i na Filipinach.

W elektromobilność inwestuje także Biedronka

Selgros nie jest jedyną siecią, która inwestuje ostatnio w elektromobilność. W lipcu informowaliśmy, że podobny zamiar ma także Biedronka.  Do końca 2023 roku funkcjonować ma 150 takich punktów, a do końca 2024 roku szybkie stacje ładowania mają powstać pod 600 sklepami w kraju (w Polsce jest ponad 3400 sklepów sieci). Stacje mają dysponować maksymalną mocą 120 kW. Ich operatorem będzie Powerdot.

W Polsce przybywa pojazdów elektrycznych

Licznik Elektromobilności uruchomiony przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) podaje, że w Polsce na koniec lipca 2023 roku liczba samochodów osobowych z napędem elektrycznym wyniosła 83 tys., a po polskich drogach jeździło ponad 47 tys. samochodów zasilanych wyłącznie energią elektryczną.

Katarzyna Poprawska-Borowiec

katarzyna.borowiec@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

W Sadybie ladowarka jest płatna. W dodatku nie da się ich aplikacji, bo nie działa na najnowszym Androidzie, działa na Android dwie generację wstecz. Nie wróżę powodzenia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA