Autosan sprzeda autobusy elektryczne do Niemiec

Autosan sprzeda autobusy elektryczne do Niemiec
Fot. Autosan

Autosan podpisał umowę z niemiecką firmą ebe Europa GmbH z miasta Memmingen na dostawę autobusów z napędem elektrycznym.

Umowa zakłada dostawę 4 miejskich, 12-metrowych, niskopodłogowych autobusów SANCITY 12LF z silnikami elektrycznymi. Pojazdy wyposażone zostaną w baterie firmy BMZ oraz najnowszą wersję osi napędowej firmy ZIEHL-ABEGG z silnikami zamontowanymi w piastach kół.

REKLAMA

Jak podkreśla polski producent autobusów, klimatyzacja i ogrzewanie autobusów mają wykorzystywać innowacyjną technologię opartą na pompie ciepła.

REKLAMA

Podpisanie dzisiejszej umowy to historyczny moment dla Autosan i to z co najmniej z trzech powodów. Po pierwsze dlatego, że Autosan wyprodukuje do końca marca 2018 r. pierwsze w swojej historii autobusy elektryczne oparte o najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, co mamy nadzieję, rozpocznie szerszą współpracę biznesową z naszym klientem, firmą ebe Europa Gmbh, po drugie dlatego, że wyprodukowane autobusy będą jeździły w miastach naszego zachodniego sąsiada i będą to pierwsze autobusy Autosan wyeksportowane do Niemiec, po trzecie dlatego, że dostawa zakontraktowanych dzisiaj autobusów jest pierwszą umową eksportową po przejęciu Autosanu przez Polską Grupę Zbrojeniową – komentuje prezes Autosanu Michał Stachura.

red. gramwzielone.pl