REKLAMA
 
REKLAMA

Siemens kupi firmę z branży e-mobilności

Siemens kupi firmę z branży e-mobilności
Fot. Siemens

Holenderska firma specjalizująca się w dziedzinie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych zostanie kupiona przez niemiecki koncern. W ten sposób Siemens eMobility rozszerzy swoją ofertę.

Siemens AG podpisał umowę nabycia działającej na rynku e-mobilności już od 2009 roku firmy Heliox, holenderskiego specjalisty w zakresie rozwiązań szybkiego ładowania dla elektrycznych autobusów, ciężarówek i samochodów osobowych. Heliox posiada w swojej ofercie stacje umożliwiające ładowanie elektryków z mocą sięgającą nawet 1 MW.

Transakcja pozwoli na rozszerzenie oferty Siemens eMobility o rozwiązania z zakresu szybkiego ładowania autobusów i samochodów ciężarowych, ale także m.in. elektrycznych promów. W dofinansowanym ze środków unijnych programie Hypobatt holenderska firma przygotowuje stację ładowania promu o mocy sięgającej 2 MW.

REKLAMA

Nabycie Heliox poszerzy również zasięg rynkowy Siemensa, przede wszystkim w Europie i Ameryce Północnej, jednocześnie zwiększając możliwości w zakresie energoelektroniki.

REKLAMA

Matthias Rebellius, członek zarządu Siemens AG i dyrektor generalny Smart Infrastructure, podkreślił, że ta transakcja oprócz poszerzenia oferty produktowej, przyczyni się do zwiększenia możliwości firmy w obszarze cyfryzacji i oprogramowania wykorzystywanego do zarządzania energią i zajezdniami.

Siemens eMobility jest częścią Siemens Smart Infrastructure. Oferuje sprzęt, oprogramowanie i usługi z obsługą IoT do ładowania prądem zmiennym i stałym o mocy od 11 do 300 kW dla szerokiego zakresu zastosowań. Heliox z siedzibą w Holandii zatrudnia około 330 osób. W 2017 r. firma zainstalowała jedną z pierwszych i największych w Europie sieci szybkiego ładowania dla floty e-busów w Eindhoven w Holandii. W ciągu ostatnich dwóch lat Heliox stworzył ekosystemy energetyczne „modelowych miast” w Holandii,  Szkocji i USA.

Transakcja podlega zwyczajowemu zatwierdzeniu przez organy regulacyjne.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA