Bioelektrownia Świętokrzyskie: ogromne bioelektrownie bliżej realizacji

Bioelektrownia Świętokrzyskie: ogromne bioelektrownie bliżej realizacji
Goegoe, wikimedia cc

Spółka Bioelektrownie Świętokrzyskie otrzymała decyzję środowiskową na projekt ogromnej bioelektrowni w Rzędowie i złożyła wniosek o wydanie decyzji środowiskowej na realizację kolejnej, która ma powstać w Starachowicach. 

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl Wojciech Łukaszek ze spółki Bioelektrownie Świętokrzyskie, lokalne władze wydały decyzję środowiskową na projekt bioelektrowni o mocy 9,6 MW, która ma powstać w Rzędowie.

Obecnie realizowne są prace projektowe, a inwestor prowadzi już odwierty geologiczne w miejscu planowanej inwestycji i czeka na wydanie warunków zabudowy. Wmurowanie kamienia węgielnego przewidziano na październik br.

REKLAMA
REKLAMA

Spółka Bioelektrownie Świętokrzyskie złożyła też wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla kolejnej bioelektrowni, która ma powstać w Starachowicach. Jej łączna moc elektryczna i gazowa wyniesie 10 MW. 

Bioelektrownia w Starachowicach będzie zaopatrywać w energię miejscowe zakłady, m.in. fabrykę Man BUS, znanego na świecie producenta wyrobów ceramicznych Cerrad sp. z o.o. czy firmę Perfopol – infomuje portal Gramwzielone.pl Wojciech Łukaszek ze spółki Bioelektrownie Świętokrzyskie. 

gramwzielone.pl