SPIUG o nowej ustawie o energii odnawialnej

SPIUG o nowej ustawie o energii odnawialnej
APTEasternGreatLakes, flickr cc-by-2.0

Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych (SPIUG) zgłosiło swoje uwagi do ustawy o OZE. Jak nowe regulacje mogą wpłynąć na polski rynek pomp ciepła czy kolektorów słonecznych? {więcej}

– Jeżeli przyjmiemy, że w Polsce jest zainstalowane ok. 25 000 pomp ciepła, o średniej mocy załóżmy 10 kW, to mamy już potencjalnie 250 MW zainstalowane w pompach ciepła. Potencjał Polski jeżeli chodzi o możliwość zastosowania pomp ciepła jest wykorzystany tylko w niewielkim procencie. Jeżeli do tego dołożymy kolektory słoneczne, których mamy w Polsce zamontowanych szacunkowo 820 tys m2 pod koniec 2011 roku przy założeniu 750 W z m2 kolektora, to mamy ponad 600 MW zainstalowanej mocy z kolektorów słonecznych, także przy wykorzystanym w niewielkim stopniu potencjale Polski w tym zakresie – pisze Janusz Starościk, prezes SPIUG.

REKLAMA

Jak zdaniem SPIUG powinny wyglądać regulacje dotyczące rynku domowych systemów OZE, które znajdą się w nowej ustawie o OZE? Czytaj więcej na ten temat dzisiaj na portalu Heliosfera.pl w artykule:  Jak nowa ustawa może wpłynąć na rynek solarny?

REKLAMA

gramwzielone.pl