Chińczycy wstrzymują produkcję paneli solarnych

Chińczycy wstrzymują produkcję paneli solarnych
Suntech press

Według chińskiej gazety Guangzhou Daily, około połowy producentów paneli fotowoltaicznych w Chinach wstrzymało lub ograniczyło produkcję.

Powodem ograniczenia produkcji paneli PV jest duża nadpodaż produktów na rynku, co ma wpływ na bardzo niskie ceny paneli, które zmuszają producentów z branży PV do sprzedaży swoich produktów często na granicy opłacalności.

REKLAMA

Zdaniem chińskiej gazety, tylko najwięksi producenci paneli PV w Chinach, zaliczani do tzw. poziomu Tier-1, nie powinni mieć w najbliższym czasie większych problemów ze sprzedażą swoich wyrobów.

REKLAMA

Jak ponadto informuje Guangzhou Daily, powołując się na badania CSG Holding, połowa chińskich producentów całkowicie wstrzymała produkcję, 30% ograniczyło ją o połowę, a 20% ma problemy z utrzymaniem dotychczasowych poziomów produkcji.

Dodatkowym problemem dla chińskich producentów mogą być wyższe opłaty środowiskowe nałożone na nich przez chińskie władze po wycieku chemikaliów z fabryki jednego z czołowych producentów paneli PV w Chinach – Jinko Solar.