BP rezygnuje z energetyki słonecznej

BP rezygnuje z energetyki słonecznej
Mhassan Abdollahi, flickr cc-by-2.0

Brytyjski potentat energetyczny wycofuje się z branży fotowoltaicznej, w której działał od 40 lat. Z jakiej przyczyny? {więcej}

Jak poinformował portal „Recharge”, koncern British Petroleum całkowicie zawiesi działalność w sektorze energetyki słonecznej. BP tłumaczy, że wycofanie się z fotowoltaiki wynika z coraz mniejszej rentowności możliwej do osiągnięcia w branży PV.

REKLAMA

British Petroleum już wcześniej wycofał się z produkcji paneli PV, a swoją działalność w branży energetyki słonecznej ograniczył do rozwijaniu projektów farm fotowoltaicznych. W lipcu tego roku BP zamknął fabrykę paneli fotowoltaicznych w amerykańskim stanie Maryland, zwalniając w sumie 460 osób.

REKLAMA

W wywiadzie dla „Recharge” Katrina Landis, dyrektor wykonawcza BP Alternative Energy tak wyjaśniła powody wycofania się BP z produkcji paneli PV – Po prostu nie da się konkurować z chińskimi firmami, które są w stanie produkować panele jakościowo spełniające wymogi zachodnich klientów.

Jak dodaje BP, mimo wycofania się z przemysłu solarnego, koncern w dalszym ciągu będzie działał w innych sektorach czystej energii – przede wszystkim w energetyce wiatrowej i biopaliwach.