Santander zaoferuje leasing instalacji fotowoltaicznych

Santander zaoferuje leasing instalacji fotowoltaicznych
Santander

Santander Leasing rozszerza ofertę o finansowanie instalacji fotowoltaicznych o wartości nieprzekraczającej 300 tys. zł netto. Wcześniej ofertę leasingu fotowoltaiki uruchomił m.in. PKO Leasing.

W komunikacie na ten temat Santander Leasing  podkreśla, że w 2019 r. Polska znalazła się w czołowej piątce unijnych krajów o największym przyroście mocy w elektrowniach słonecznych – w ubiegłym roku więcej mocy w fotowoltaice zainstalowały tylko Hiszpania, Niemcy, Holandia i Francja – a opublikowane pod koniec zeszłego roku projekty Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. (PEP 2040) oraz Krajowego planu na rzecz energii i klimatu do 2030 r. (KPEiK 2030) zakładają znaczący wzrost mocy zainstalowanej w źródłach fotowoltaicznych w kolejnych latach.

Daniel Mrozek, dyrektor departamentu partnerstwa strategicznego i marketingu w Santander Leasing, komentuje, że rozwój energetyki w Polsce, w tym rozwój fotowoltaiki, jest silnie zależny od polityki klimatyczno-energetycznej Unii Europejskiej oraz zawirowań w polityce energetycznej.

REKLAMA

Nie zmienia to faktu, że wciąż doprecyzowywane jest otoczenie regulacyjne i z roku na rok warunki finansowania inwestycji w tym zakresie poprawiają się. Jesteśmy pewni co do tego, że rynek fotowoltaiczny będzie istotnym obszarem inwestycji w energetyce odnawialnej – podkreśla Daniel Mrozek.

Pod koniec ubiegłego roku Santander Leasing otrzymał pożyczkę z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w wysokości 340 mln zł. Finansowanie udostępnione w ramach programu PolGEFF Leasing Framework ma na celu wsparcie przedsiębiorców w realizacji inwestycji energooszczędnych i pozytywnie wpływających na środowisko.

Dzięki funduszom otrzymanym od EBOiR od tego miesiąca przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą czy rolniczą mogą otrzymać w Santander Leasing atrakcyjne finansowanie, możliwe zarówno w formie pożyczki jak i leasingu, niezależnie od miejsca montażu instalacji PV.

REKLAMA

Oferta zakłada udział własny klienta już od 10 proc. wartości instalacji przy okresie finansowania sięgającym od 12 do 72 miesięcy.

Przedmiotem finansowania mogą być instalacje fotowoltaiczne o mocy od 10 kW do 50 kW o łącznej wartości od 15 do 300 tys. zł netto.

W połowie ubiegłego roku leasing instalacji fotowoltaicznych uruchomił PKO Leasing. W ramach pożyczki lub leasingu przedsiębiorca sfinansuje instalację fotowoltaiczną o wartości nawet do 250 tys. zł w maksymalnym sześcioletnim okresie finansowania.

Produkt ma być oferowany przez PKO Leasing zgodnie z tzw. procedurą uproszczoną, która ma ułatwić przedsiębiorcy szybszy proces pozyskania leasingu lub pożyczki.   

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.