Operator stacji paliw będzie sprzedawać fotowoltaikę

Operator stacji paliw będzie sprzedawać fotowoltaikę
Unimot

Notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych Unimot S.A. będzie sprzedawąć instalacje fotowoltaiczne za pośrednictwem swojej spółki Unimot Energia i Gaz. Oferta będzie prowadzona pod marką Avia Solar.

Grupa kapitałowa Unimot postanowiła zaangażować się w rynek energii słonecznej. Zadanie to zostało powierzone spółce Unimot Energia i Gaz, która ten kierunek ma uczynić jednym ze swoich podstawowych segmentów działalności.

Oferta ma być przeznaczona dla klientów detalicznych i biznesowych, i będzie promowana między innymi na stacjach paliw Avia.

REKLAMA

Sieć stacji Avia wykorzystamy także jako punkty sprzedaży naszej oferty, a naszych stacyjnych partnerów biznesowych i pracowników będziemy wynagradzali za pozyskane kontrakty w specjalnym systemie motywacyjnym. Dzięki sieci sprzedaży, doświadczonym handlowcom, doskonałej ofercie oraz zasobom Grupy Unimot w okresie trzech lat chcemy stać się jednym z czołowych graczy na rynku energii słonecznej w Polsce – mówi Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot S.A.   

Oferta produktowa, która została opracowana pod marką Avia Solar, ma bazować na współpracy z czołowymi producentami paneli fotowoltaicznych. Dodatkowo ma ją uzupełniać sprzedaż magazynów energii.

Wykorzystując nasze doświadczenie w sprzedaży na rynku energii elektrycznej i gazu, będziemy oferować klientom kompleksową mulitproduktową ofertę montażu instalacji fotowoltaicznych połączonych z magazynowaniem energii, uzupełniając je dostawami prądu z sieci – mówi Marcin Ludwicki, prezes Unimot Energia i Gaz.

REKLAMA

Do 2023 roku Unimot chce osiągnąć sprzedaż instalacji fotowoltaicznych na poziomie 69 MWp, generując wówczas sprzedaż w skali roku na poziomie 20 MWp. Do tego czasu firma ma posiadać zespół 150 handlowców zajmujących się sprzedażą fotowoltaiki, a także ponad 100 ekip instalacyjnych.

Aktualnie handlowcy spółki Unimot Energia i Gaz mają rozpoczynać sprzedaż pierwszych instalacji fotowoltaicznych. Unimot inormuje ponadto, że trwają prace, aby jak najszybciej oferta ta trafiła do sieci stacji paliw Avia.

Unimot S.A. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, specjalizującą się w obrocie olejem napędowym (ON), biopaliwami (BIO), gazem płynnym (LPG), produktami asfaltowymi, olejami, gazem ziemnym oraz energią elektryczną.

Firma tworzy także na zasadach franczyzy sieć stacji paliw pod marką Avia i zaopatruje w paliwa płynne i gazowe takie sektory jak transport, logistyka, usługi, rolnictwo i przemysł.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.