Nowa oferta finansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych od Alior Bank

Nowa oferta finansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych od Alior Bank
Alior Bank

Alior Bank przygotował produkt finansowy przeznaczony dla przedsiębiorców, którzy chcą zainwestować w produkcję energii z fotowoltaiki.

Mikrofirmy oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, które chcą być prosumentami energii odnawialnej zgodnie z ustawą o odnawialnych źródłach energii, mogą w ramach oferty kredytu Ekofirma uzyskać w Alior Banku finansowanie na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych przeznaczonych do produkcji energii na własne potrzeby.

Przedsiębiorcy, którzy zawnioskują o kredyt, mogą otrzymać od 50 do 500 tys. zł na realizację inwestycji związanej z wytwarzaniem prądu z własnej mikroinstalacji PV.

REKLAMA

Kredyt ma być uruchamiany jednorazowo lub w transzach na okres do 10 lat, a przyznane pieniądze należy wykorzystać w ciągu 12 miesięcy od uruchomienia finansowania. W takim czasie klient ma spłacać tylko raty odsetkowe.

Kredytobiorca zobowiązany jest do posiadania wkładu własnego na poziomie minimum 10 proc. kosztów inwestycji netto.

REKLAMA

Zabezpieczeniami tej formy finansowania może być Gwarancja Biznesmax i weksel własny in blanco. Gwarancja udzielana jest bez prowizji i może zabezpieczyć nawet 80 proc. wartości kredytu. 

– Dzięki temu rozwiązaniu klient zyskuje również możliwość otrzymania w formie dotacji zwrotu części lub całości zapłaconych odsetek. Zwrot dotyczy pierwszych 3 lat spłaty kredytu licząc od daty uruchomienia finansowania i wynosi 5 proc. rocznie dla kredytów objętych gwarancją udzieloną do 31 grudnia 2021 r. lub 3,33 proc. rocznie dla kredytów objętych gwarancją udzieloną od 1 stycznia 2022 r. – wylicza Aleksandra Podobińska-Durka, dyrektor Działu Funduszy UE i Programów Publicznych w Alior Banku.

Oferta kredytu Ekofirma została przygotowana w oparciu o warunki uzyskania w Banku Gospodarstwa Krajowego gwarancji spłaty kredytu i dopłaty do oprocentowania kredytu objętego gwarancją w ramach portfelowej linii gwarancyjnej FG POIR Biznesmax.

Alior Bank uzależnia decyzję o przyznaniu finansowania od oceny wiarygodności i zdolności kredytowej firmy. Oferta ma być już dostępna w oddziałach banku. Jest ważna 12 miesięcy od daty jej wprowadzenia.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.