Fotowoltaika od Polsatu

Fotowoltaika od Polsatu
Zygmunt Solorz

W salonach Cyfrowego Polsatu i Plusa pojawi się oferta zakupu mikroinstalacji fotowoltaicznych. Wcześniej podobny ruch ogłosił Canal+.

Z informacji portalu WysokieNapiecie.pl wynika, że firma kontrolowana przez Zygmunta Solorza będzie sprzedawać instalacje fotowoltaiczne pod marką Esoleo, która należy do wchodzącej w skład grupy Cyfrowy Polsat firmy Alledo zajmującej się oświetleniem i fotowoltaiką.

Portal podaje, że w styczniu Cyfrowy Polsat został większościowym udziałowcem Alledo, a wiceprezesem Alledo został Krzysztof Dziaduszyński, doradca prezesa w Zespole Elektrowni Pątnów Adamów Konin – koncernie energetycznym kierowanym również przez Zygmunta Solorza.

REKLAMA

Jednocześnie w styczniu br. Alledo przejęło firmę Geo Solar, która specjalizowała się w montażu domowych instalacji fotowoltaicznych, współpracując w tym zakresie m.in. z Ikeą, która kilka lat temu wprowadziła ofertę sprzedaży fotowoltaiki do swoich sklepów w Polsce.

REKLAMA

Alledo miało do tej pory realizować instalacje fotowoltaiczne m.in. dla sieci supermarketów Dino, która chce wyposażyć w panele PV 200 swoich sklepów.

Wcześniej ofertę związaną z fotowoltaiką do swoich punktów sprzedaży wprowadził Canal+.

Canal+ podkreśla, że jego klienci, których będzie obsługiwać firma instalacyjna Hymon Energy, mogą liczyć na załatwienie w ich imieniu niezbędnych formalności koniecznych do uruchomienia produkcji energii z domowej instalacji fotowoltaicznej. Oferta ma obejmować także pomoc przy pozyskaniu dotacji z programu Mój Prąd.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.