Nowa kancelaria prawna dla firm z sektora energetycznego i infrastrukturalnego

Nowa kancelaria prawna dla firm z sektora energetycznego i infrastrukturalnego
Z dniem 1 września br. działalność rozpoczęła butikowa kancelaria prawna GNZ LEGAL Gorzelnik Nentwig Ziębiński sp.j. Kancelaria została założona przez prawników z wieloletnim doświadczeniem w departamentach energetycznych i infrastrukturalnych czołowych międzynarodowych kancelarii prawnych (Dentons, CMS, Clifford Chance, Bird &Bird), jak również w funduszach private equity lub spółkach energetycznych.
 
Połączenie wiedzy prawniczej z doświadczeniem biznesowym czyni GNZ Legal kancelarią prawną o wyjątkowym charakterze, która doskonale rozumie realia sektorowe i potrzeby klientów.
W swojej działalności GNZ Legal koncentruje się przede wszystkim na doradztwie na rzecz przedsiębiorstw z sektora energetycznego (odnawialne źródła energii, ropa i gaz, energetyka konwencjonalna, handel hurtowy energią elektryczną oraz paliwami gazowymi, branża paliwowo-naftowa) oraz infrastrukturalnego.

Prawnicy kancelarii są niezwykle aktywni w branży OZE, w której z powodzeniem doradzali przy kilkunastu transakcjach M&A lub finansowania projektów OZE, przygotowywali raporty z badania due dilligence, a także wspierali klientów przy rozwoju i budowie projektów farm wiatrowych i fotowoltaicznych.

 
 
Kancelaria stanowi zespół blisko 10 prawników, której trzon stanowią:
REKLAMA

Bartłomiej Ziębiński – radca prawny z ponad 20 letnim doświadczeniem w branży, z powodzeniem reprezentuje klientów w transakcjach sprzedaży projektów i operacyjnych aktywów na rynku energii, świadczy usługi doradcze dotyczące wszystkich prawnych aspektów procesu inwestycyjnego, w tym negocjuje umowy EPC, BoP, TSA, a także umowy związane z handlem energią elektryczną.

 
Jakub Gorzelnik – adwokat z kilkunastoletnim doświadczeniem, w szczególności w branży OZE i sektorze paliw gazowych, od lat reprezentuje klientów w transakcjach M&A oraz finansowania aktywów OZE, negocjuje branżowe kontakty budowlane oraz na dostawę sprzętu, doradza przy bieżących problemach regulacyjnych i obrocie energią elektryczną, arbiter w sprawach z zakresu energetyki.
REKLAMA

Andrzej Nentwig – adwokat przez ostatnie lata kierujący praktyką energetyczną w kancelarii Bird & Bird, jeden z wiodących polskich prawników sektora energetycznego w Polsce, wyróżniony przez Chambers Europe (2019 i 2020) oraz w rankingu dziennika „Rzeczpospolita” (2019), jest także doradcą zarządu Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Słonecznej.

Beata Zys – radca prawny, która swoje kilkunastoletnie doświadczenie zbierała w energetycznych zespołach kancelarii Dentons oraz Clifford Chance. Specjalistka w kwestiach środowiskowych i regulacyjnych, prowadziła wiele projektów due diligence dotyczących odnawialnych źródeł energii dla instytucji finansujących i inwestorów private equity.

Szczegółowe informacje o zespole kancelarii, zakresie świadczonych przez nią usług, a także zdobytych doświadczeniach dostępne są na jest stronie internetowej www.gnzlegal.pl

 
 
 
artykuł sponsorowany