Sharp wprowadza moduł fotowoltaiczny NU-JD440 o mocy 440W z ogniwami Half-Cut

Sharp wprowadza moduł fotowoltaiczny NU-JD440 o mocy 440W z ogniwami Half-Cut
Sharp

Firma Sharp ogłasza wprowadzenie do swojej oferty nowego monokrystalicznego modułu fotowoltaicznego half cut (PV) o mocy 440 W.  

Nowy model NU-JD440 ma sprawność 19,9% i wykorzystuje 144 ogniwa Half-Cut o wielkości wafla krzemowego M6. Zmniejsza to koszty systemu w przeliczeniu na instalowaną mocy szczytową instalacji, zapewniając klientom niższy poziom kosztów energii elektrycznej i szybszy zwrot z inwestycji.

Moduł wykorzystuje technologię 9 BB (multi-busbar) wykorzystującą okrągłe przewody, co zwiększa przyrost mocy z każdego ogniwa i czyni je mniej wrażliwymi na mikropęknięcia, oferując wyższą niezawodność modułu.

REKLAMA

Współczynnik temperaturowy dla mocy wyjściowej wynoszący -0,347%/°C zapewnia wyższą wydajność przy wysokich temperaturach, co staje się coraz ważniejsze ze względu na zmiany klimatyczne i wynikający z nich wzrost temperatury.

Ponadto w module NU-JD440 zastosowano kable o długości aż 1670 mm, które umożliwiają bezproblemowe łączenie modułów w instalacjach poziomych, a także umożliwiają wykonanie okablowania w układzie pionowym, co pozwala na dalsze obniżenie kosztów systemu.

Wszystkie moduły Half-Cut firmy Sharp mają trzy małe puszki przyłączowe zamiast tylko jednej i każda z nich jest wyposażona w jedną diodę by-pass. Dzięki temu przenoszą one mniej ciepła do ogniw, a tym samym zwiększają trwałość modułów i ogólną wydajność systemu.

– Mamy przyjemność rozszerzyć naszą ofertę ogniw o moduł o wyższej mocy 440 W. NU-JD440 redukuje uśrednione koszty energii w różnych zastosowaniach. Dzięki naszemu regularnie aktualizowanemu portfolio produktów, naszemu zespołowi z siedzibą w Niemczech oraz usługom oferowanym w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie, nasi klienci mogą zawsze liczyć na najlepszą jakość produktów i usług – komentuje Jens Meyer, Manager Product Engineering w Sharp Energy Solutions Europe.

Bezpieczeństwo, jakość i trwałość panelu zostały potwierdzone standardami IEC (IEC61215 i IEC61730). Moduły mają solidną konstrukcję i zostały rygorystycznie przetestowane pod kątem zgodności z międzynarodowymi normami i wytrzymałości w ekstremalnych warunkach, przechodząc testy na odporność na amoniak, mgłę solną, piasek i PID.

Więcej informacji można znaleźć na kanałach:

http://www.sharp.pl/solar-panels

REKLAMA

www.sharp.co.uk/solar-project-development

LinkedIn

Twitter

YouTube

 

O Sharp Energy Solutions

Sharp to jeden z największych producentów modułów fotowoltaicznych na świecie. Promuje wykorzystanie technologii fotowoltaicznych od 60 lat. W ofercie firmy znajdują się moduły zapewniające przyjazną środowisku produkcję energii oraz akumulatory pozwalające na wykorzystanie przechowywanej energii w dowolnym czasie. Do dziś firma Sharp dostarczyła na całym świecie ponad 50 milionów modułów fotowoltaicznych.Oferta Sharp obejmuje wydajne moduły fotowoltaiczne przeznaczone do instalacji na budynkach mieszkalnych i komercyjnych, a także w systemach niezależnych.

Współpracując z partnerami z zaawansowanych sektorów technologicznych obejmujących przemysł lotniczy, astronautyczny i elektromobilny, Sharp bez przerwy potwierdza swoją innowacyjność, oferując nowe zastosowania systemów fotowoltaicznych.

Sharp pozostaje aktywny jako producent, dostawca i konstruktor uczestniczący w przedsięwziąciach biznesowych na całym świecie, współpracując z partnerami z branży PV. Sharp zabiega i otrzymuje prawo do uczestnictwa w projektach na różnych etapach, a także oferuje partnerom bezpośredni dostęp do zasobów produkcyjnych i opcji finansowania.

artykuł sponsorowany